Wschodnia Obwodnica Oleśnicy oficjalnie otwarta. Inwestycja pochłonęła ponad 38 mln złotych! (21.12)

Klaudia Kłodnicka
Klaudia Kłodnicka
Udostępnij:
Wschodnia Obwodnica Oleśnicy już otwarta. Z końcem listopada zakończyły się prace przy obwodnicy Oleśnicy. Dziś, w obrębie ronda przy ul. Warszawskiej w Oleśnicy odbyło się oficjalne otwarcie.

Wschodnia Obwodnica Oleśnicy już otwarta.

W poniedziałek, 20 grudnia o godzinie 13:15 uroczyście otwarto niedawno powstałą Wschodnią Obwodnicę Oleśnicy. Choć prace skończyły się pod koniec listopada, kierowcy dopiero od dziś mogą korzystać z nowej trasy. W wydarzeniu udział wzięli m.in. burmistrz Oleśnicy Jan Bronś i przedstawiciele województwa, w tym wojewoda Jarosław Obremski.

Ta inwestycja to niezwykle ważne zadanie dla miasta, bo odciąża ruch tranzytowy. Zabiegaliśmy o tę inwestycję bardzo wiele lat, bo ponad 11 lat by mogła stać się faktem - mówił burmistrz Jan Bronś.

– To kolejna inwestycja drogowa, realizowana przez nas w imieniu Województwa Dolnośląskiego, która ma zwiększyć płynność ruchu tranzytowego przy jednoczesnym wyprowadzeniu go z miasta. W przypadku Oleśnicy mamy do czynienia z bardzo dużym natężeniem ruchu, związanym z bezpośrednim sąsiedztwem drogi ekspresowej nr 8 oraz drogi krajowej nr 25. Mieszkańcy z pewnością szybko odczują korzyści z powstania nowej drogi, którą wybudowaliśmy w założonym terminie, zwracając też szczególną uwagę na bezpieczeństwo jej użytkowników – mówi Leszek Loch, dyrektor naczelny Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

W ramach inwestycji zaprojektowano cztery skrzyżowania (ronda) z DW 451. Inwestycja zlokalizowana jest głównie w sąsiedztwie terenów przeznaczonych pod zabudowę produkcyjno–usługową oraz na terenach pól uprawnych, łąk i lasów. Inwestycja na odcinku ok. 1 km przebiega też przez teren niefunkcjonującego lotniska wojskowego (przecina w poprzek pas startowy i drogi kołowania) oraz przecina istniejącą linię kolejową, na której został przebudowany istniejący przejazd kolejowy.

Inwestycja była realizowana przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu, gdyż dotyczyła drogi wojewódzkiej nr 451, ale miasto Oleśnica znacznie partycypowało w kosztach tego zadania dokładając środki w wysokości 4,3 mln złotych. Koszt całego przedsięwzięcia to 26,6 mln zł. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020, budżetu Państwa oraz budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Wykonawcą przedsięwzięcia była firma Budimex S.A.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie