Chodzi o odciążenie ruchu na trasach z Hali Ludowej, Pergoli i ZOO do centrum miasta.
To właśnie w rejonie Hali Ludowej szczególnie dużo dzieje się w sezonie letnim. Koncerty, pokazy Fontanny Multimedialnej, festiwale, giełdy - to tylko niektóre z wydarzeń. W tramwajach jadących od Hali Ludowej i ZOO po prostu było za tłoczno. Stąd uruchomienie nowych linii: T4 kursującej na trasie Rynek - ZOO i T9 kursującej z kolei na trasie Zajezdnia Gaj - ZOO.
Tramwaje T4 i T9 jeździć będą tylko w weekendy i wyjątkowo także w Boże Ciało. Linie mają kursować z częstotliwością co 20 minut od około godziny 11:00 do około godziny 22:20 (ostatni kurs z ZOO).
Opłata za przejazd środkami komunikacji zbiorowej (linie normalne), w tym również linią specjalną T4 i T9, wynosi 3,40 zł (jednorazowy bilet normalny) oraz 1,70 zł (jednorazowy bilet ulgowy) lub można nimi jechać na podstawie biletów czasowych.
Poniżej zamieszczamy trasy oraz dni, w które będą kursować po mieście.
- 11 maja 2019 roku (sobota)
- 12 maja 2019 roku (niedziela)
- 18 maja 2019 roku (sobota)
- 19 maja 2019 roku (niedziela)
- 25 maja 2019 roku (sobota)
- 26 maja 2019 roku (niedziela)
- 1 czerwca 2019 roku (sobota)
- 2 czerwca 2019 roku (niedziela)
- 8 czerwca 2019 roku (sobota)
- 9 czerwca 2019 roku (niedziela)
- 15 czerwca 2019 roku (sobota)
- 16 czerwca 2019 roku (niedziela)
- 20 czerwca 2019 roku (czwartek - Boże Ciało)
Tramwaj T4 Wrocław. Trasa
Rynek - Kazimierza Wielkiego - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny - most Pokoju - Wyszyńskiego - Szczytnicka - Skłodowskiej-Curie - Rondo Reagana - Skłodowskiej-Curie - most Zwierzyniecki - Wajdy - Wróblewskiego - ZOO
ZOO - Wróblewskiego - Wajdy - most Zwierzyniecki - Skłodowskiej-Curie - Rondo Reagana - Skłodowskiej-Curie - Szczytnicka - Wyszyńskiego - most Pokoju - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - pl. Dominikański - Kazimierza Wielkiego - Szewska - Grodzka - Nowy Świat - Kazimierza Wielkiego - Rynek
Tramwaj T9 Wrocław. Trasa
Zajezdnia Gaj - Ślężna - Dyrekcyjna - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny - most Grunwaldzki - pl. Grunwaldzki - Rondo Reagana - Skłodowskiej-Curie - most Zwierzyniecki - Wajdy - Wróblewskiego - ZOO
ZOO - Wróblewskiego - Wajdy - most Zwierzyniecki - Skłodowskiej-Curie - Rondo Reagana - pl. Grunwaldzki - most Grunwaldzki - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - pl. Dominikański - Skargi - Kołłątaja - Peronowa - Borowska - Dyrekcyjna - Ślężna - Zajezdnia Gaj
Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?