Joanna Naborczyk-Włusek od ponad roku prowadzi w naszym mieście pracownię "Stylowy tort", w której powstają artystyczne cuda. Jej wypieki i coraz bardziej popularne candy bary goszczą głównie na weselach, choć nie brakuje chętnych na zamówienia tortów okolicznościowych.

Joanna Naborczyk-Włusek cukiernictwem interesuje się od dawna. - Torty tworzę z pasji. Od zawsze miałam artystyczne zapędy, jako dziecko dużo malowałam, udzielałam się plastycznie - przekazuje. - Lubię kreować i wymyślać nowe smaki i nie lubię szablonowej pracy. Dlatego cieszę się, kiedy klienci ufają mi i dają wolną rękę. Mogę wtedy zaszaleć - mówi z uśmiechem. Jak sama przyznaje, do każdej pracy podchodzi bardzo indywidualnie i zawsze stara się dodać coś od siebie.

Joanna Naborczyk-Włusek: Lubię kreować i wymyślać nowe smaki i nie lubię szablonowej pracy


Czy przygotowanie tortu rzeczywiście pochłania tak dużo czasu? Jak mówi pani Joanna, przygotowanie słodkiego wypieku na wesele zajmuje nawet kilka dni i jest podzielone na etapy. - Nie jest to łatwy proces, torty nie są wykonywane z dnia na dzień. Jednego dnia pieczony jest biszkopt, kolejnego przygotowywany krem, całość musi "odczekać", na koniec równie trudny etap czyli dekoracja - dowiadujemy się. Składniki użyte do stworzenia tortu są naturalne, a każdy element tworzony jest własnoręcznie. - Zdarza mi się nawet barwić naturalnymi sposobami, żeby tort był "eko"- dodaje. W pracowni oprócz tortów tworzy się candy bary, czyli stoły wypełnione słodkimi mini babeczkami, deserkami czy kawałkami ciast w odpowiednim ułożeniu oraz aranżacji. - Słodki bufet wzięcie ma najczęściej na weselach. Niestety ilość jaką trzeba przygotować bywa zawrotna, dlatego w tym przypadku przydaje się pomoc dodatkowej osoby - przekazuje. Działalność działa na pełnych obrotach od trzech lat. Całość wypieków powstaje w pracowni przy ulicy Wiejskiej w Oleśnicy. Cena tortu czy candy baru dobierana jest indywidualnie np. w zależności od stopnia trudności wykonania. - Torty artystyczne należą do produktów luksusowych, to swego rodzaju uczta wizualna - dodaje rozmówczyni.

Torty artystyczne należą do produktów luksusowych, to swego rodzaju uczta wizualna


Najcięższy pomysł do realizacji pani Joanna wymyśliła sama. Był to projekt tortu weselnego w stylu "steampunk" na ogólnopolski konkurs Cake Festiwal w 2016 roku. -Spędziłam nad nim dwa miesiące, był to bardzo trudny projekt ale efekt był piorunujący, byłam z niego dumna. Moja praca została nagrodzona srebrem - dodaje nasza rozmówczyni i pokazuje uwiecznione na fotografii dzieło. Jak sama przyznaje, w codziennej pracy najcięższe do wykonania bywają torty dla dzieci, ponieważ posiadają dużo szczegółów, wiele się na nich dzieje i są kolorowe. Spytaliśmy także o ten najbardziej nietypowy. - Ostatnio miałam okazję wykonać tort w kształcie filiżanki bolesławieckiej - dodaje.

Oprócz wykonywania tortów i innych słodkości pani Joanna prowadzi również warsztaty dla dzieci. - Obecnie prowadzę kilka grup warsztatowych w różnym wieku. - Uczę dzieci wykonywania słodkości, które potem mogą zabrać ze sobą do domu - mówi. W "Stylowym torcie" można zorganizować także urodziny.

Pani Joanna ma także konkretne plany na przyszłość. - Chciałabym do wspólnego pieczenia zaprosić dzieci oraz ich rodziców - dowiadujemy się. W okresie świątecznym mam plan aby odwiedzić oleśnickie i wrocławskie szkoły z warsztatami lukrowania pierniczków. Mam nadzieję, że uda się te pomysły zrealizować - mówi z uśmiechem.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!