W hicie kolejki Dąb nie dał rady Pogoni

Piłkarze dobroszyckiego Dębu podobnie jak inne drużyny nie znaleźli sposobu na Syców fot. Grzegorz Kijakowski
B-klasa. Piłkarze z Sycowa potwierdzili dominację w „bundeslidze”

W sobotę na stadionie przy ulicy Kolejowej w Dobroszycach miało miejsce starcie na szczycie grupy IV wrocławskiej klasy B pomiędzy miejscowym Dębem i liderem tabeli Pogoni Syców, która dotąd nie straciła choćby punktu. W pojedynku z mającymi komplet zwycięstw gośćmi to miejscowi szybko przejęli inicjatywę i przeprowadzili kilka ciekawych akcji. Skuteczniejszy był jednak Syców. I to Pogoń prowadziła w 22. minucie, bo Bartłomiej Sztaba pięknym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Dąb nie odpuszczał, czego wynikiem była bramka “do szatni” zdobyta w 45. minucie przez Jarosława Klimkowskiego. W drugiej połowie walka o korzystny wynik się skomplikowała, bo w 60. minucie, za niesportowe zachowanie, czerwoną kartkę otrzymał Maksymilian Krowicki. Chwilę poźniej, po jednej z kontr, w 65. minucie Szymon Balcer zdobył gola na 2:1 dla sycowian.

Pogoń podwyższyła w 74. minucie, gdy padła bramka z cyklu stadiony świata. Legenda sycowskiego zespołu, doświadczony Paweł Jankiewicz, najpierw fenomenalnie przyjął piłkę i z 25 metrów trafił prosto w okienko bramki Tomasza Ratusznika.

Podopiecznych Dawida Domino stać było tylko na jeszcze jedno trafienie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Mariusz Smaga ustalił końcowy wynik na 2:3.

Dąb Dobroszyce 2 (1)
Pogoń Syców 3 (1)
Dąb: Ratusznik - Koksztys, Kasina (70. Domino), Kuraś, Łacny, Krowicki, Jachowicz, Zięba, Surma (60.Konica), Jureczko (75. Smaga), Klimkowski (79. Grab)

APO i Sokół na tarczy
Szóstej porażki w sezonie doznała drużyna AP Oleśnica prowadzona przez Mateusza Górę. Oleśniczanie musieli uznać wyższość Gromu Szczodrów, z którym przegrywają 0:3. Oleśniczanie przegrywali 0:1 już w 2. minucie, po golu Patryka Malarza. Kolejne dwa gole padły w drugiej odsłonie. W 60. minucie podwyższył Daniel Płuciennik, a potem swym drugim golem kropkę nad i postawił Malarz.

Szczodrów 3 (1)
AP Oleśnica 0 (0)
APO: Nasiadek - Krajewski, Sosiński, Susidko, Deszcz, Góra, Kryczka, Prudaczuk, Wiergowski, Wierzchowski, Żurek

Pięć goli padło w pojedynku Piasta Dobrzeń z Sokołem Sokołowice. Gospodarze wygrali 4:1. Dwie bramki dla Piasta zdobył Jonasz Żarnicki, a po jednej Piotr Iwańczyk i Mateusz Masternak. Strzelcem honorowej bramki dla Sokołowic był Sławomir Polak. Warto dodać, że Sokół kończył spotkanie w “dziesiątkę”, bo w końcówce w odstępie dwóch minut dwie żółte kartki i w efekcie czerwoną kartkę obejrzał Damian Borysław.

Piast Dobrzeń 4 (1)
Sokół Sokołowice 1 (0)

Piast: Gajda - M.Burzyński, Maziarz, Szuba, Żarnicki, Specht, Naglik (55. Banasik), Milewicz, Masternak, Iwańczyk, K.Burzyński
Sokół: Ł.Kumejko - Bełza, Borysław, A.Joniec, R.Joniec, M.Konopka, K.Kumejko (28. Fit), Paszkowski, S.Polak (67.A.Konopka), Trzópek, Wiewiór

Mecz na szczycie odbył się też w grupie V. KS Zbytowa podejmował drugie KP 99 Śliwcie. Po wymianie ciosów mecz zakończył się wynikiem 3:3 (1:2). Dwa gole dla Zbytowej zdobył Łukasz Ciszewski, który otworzył wynik, a potem zdobył bramkę kontaktową na 2:3. Autorem gola na wagę remisu był Dawid Zwiernik. Dzięki temu Zbytowa wciąż prowadzi w tabeli.