UKP Torpeda Oleśnica wygrywa na pływackich zawodach w Lubaniu

IS

W weekend w Lubaniu odbyły się zawody pływackie, które zgromadziły 504 zawodników z 27 klubów. W zawodach również wzięli udział najmłodsi pływacy Torpedy Oleśnica w składzie: Gabrysia Wójcik, Alicja Szwabińska, Wiktor Sajewicz Wojciech Okoń i Mateusz Okoń.

Zawodnicy Torpedy wypadli w rywalizacji z konkurentami wspaniale tak pod względem zdobyczy medalowej jak i wartości wynikowej. Z Lubania Torpeda przywiozła 11 medali i puchar za sztafetę.

Alicja Szwabińska zdobyła trzy medale, złoty na 50 dowolnym, złoty na 50 grzbietowym i srebrny na 100 zmiennym. Wojciech Okoń wygrał trzy konkurencje zdobywając trzy złote medale na 50 motylkowym, 50 grzbietowym i 100 zmiennym.

Mateusz Okoń również wywalczył trzy medale, złoty na 50 klasycznym, srebrny na 50 dowolnym i srebrny na 100 zmiennym. Gabrysia Wójcik z Lubania przywiozła dwa medale, srebrny na 50 klasycznym i srebrny na 100 zmiennym.

Drużyna Torpedy Oleśnica zajęła trzecie miejsce w sztafecie mieszanej 4x50 zmiennym a Mateusz Okoń zostali najlepszymi zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej.