Udany wyjazd SPR-u Oleśnica

W minioną niedzielę seniorzy SPR-u Oleśnica udali się do Kątów Wrocławskich, gdzie o ligowe punkty rywalizowali z tamtejszym UKS-em GOKiS.

Podopieczni Grzegorza Wosia mogą ten mecz zaliczyć do udanych, bo po końcowej syrenie cieszyli się ze zwycięstwa 30:19. Ta wygrana pozwoliła się oleśniczanom umocnić na drugiej pozycji w tabeli.
Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli oleśniccy szczypiorniści. Przewagę Jakub Leśniak i spółka wypracowali sobie już w pierwszej odsłonie. Po jej zakończeniu na przerwę obie drużyny schodziły przy stanie 16:10 dla SPR-u.

Druga połowa była systematycznym zwiększaniem korzystnego rezultaty, ostatecznie jedenastoma trafieniami więcej na korzyść oleśniczan zakończył się ten mecz. Najwięcej bramek- 7 dla SPR-u rzucił Krystian Kulak. Oleśniccy piłkarze ręczni do lidera, czyli drugiej drużyny Chrobrego Głogów tracą trzy „kroki”, a w następnym meczu zagrają u siebie z MKS-em Piast-Handball Lwówek Śląski.

SPR: Naumiec, Przeworski 1, Kulak 7, Kumejko 3, Grela 6, Niczypo 2, Żuraw 1, Pietras 1, Braciszewicz, Lisowski, Kiebus 3, Pawłowski 2, Gołąb 2, Pięta 2, Leśniak, Woś.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani