Uczniowie II LO z lekkoatletycznymi sukcesami

24 września na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy rozpoczęli rywalizację sportową tegorocznej licealiady.

W ramach Licealiady młodzieży wzięli udział w Finale Dolnośląskim Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Zmagania sportowe odbywały się w blokach: biegi krótkie, biegi średnie, skoki, rzuty i sztafety.

Inauguracyjne zawody uczniowie drugiego ogólniaka kończą z sukcesami. Jagoda Schubert z klasy 3b zdobyła srebrny medal w rzucie dyskiem z wynikiem 26,85 m. Nina Krzywańska również z klasy 3b wywalczyła brązowy medal w rzucie oszczepem 600 g na odległość 24,34 m. Marcelina Banasik z klasy 1a zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal w biegu na 800 m z wynikiem 2:36:76.

Jedynym medalistą wśród panów został Patryk Martynowicz z klasy 2c, zdobywając brązowy medal w skoku wzwyż z wynikiem 175 cm. W zeszłym roku szkolnym dwójka zajęła 5 miejsce na Dolnym Śląsku we współzawodnictwie sportowym!

II LO wystąpiło w składzie: Julia Dwornikowska, Karolina Gierszon, Paulina Wróbel, Oliwia Redzisz, Marcelina Banasik, Tamara Kicuła, Julia Durman, Oliwia Górowska, Martyna Rogowska, Ewa Olszańska, Nina Krzywańska, Tetiana Van-Tsyn-Zhan, Aleksandra Hołuj, Martyna Podsiadło, Wiktoria Kozakiewicz, Jagoda Schubert, Patryk Jakubik, Igor Olszański, Maksymilian Safian, Mateusz Wyrwał, Adrian Susidko, Jakub Garbaczewski, Jakub Konieczny, Michał Marczak, Feliks Kopczyk, Marcel Waga, Filip Świątek, Bartosz Bilski, Mateusz Lucer, Patryk Martynowicz.