Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy 5.11.2023: Oleśnica, 29.10-4.11.2023. Poznaj najważniejsze informacje z Oleśnicy

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Oleśnicy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Oleśnicy nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Oleśnicy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.10 a 4.11.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zapomniane cmentarze w Dolinie Baryczy robią przejmujące wrażenie ZDJĘCIA, FILM”?

Przegląd tygodnia: Oleśnica, 5.11.2023. 29.10 - 4.11.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zapomniane cmentarze w Dolinie Baryczy robią przejmujące wrażenie ZDJĘCIA, FILM

W Dolinie Baryczy odnajdziemy wiele zapomnianych i opuszczonych cmentarzy, z których wiele ma charakter ewangelicki, przypominając o historii tych terenów. Większość z tych miejsc to stare cmentarze pochodzące sprzed czasów niemieckich. Dziś wiele z nich jest objętych opieką Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Dolina". Warto pamiętać o takich miejscach, a 2 listopada zapalić tu znicz.

📢 Akcja ochrony ptaków w Dolinie Baryczy. Trwa naklejanie kropek na szyby, aby ptaki nie rozbijały się o szklane powierzchnie WIDEO, ZDJĘCIA

W Miliczu i Dolinie Baryczy trwa akcja naklejania naklejek na szyby, które mają pomóc ptakom. Bez nich ptaki nie widzą szyb i rozbijają się o szklane powierzchnie. Kropki, które przykleja się na szybach, stanowią ochronę dla ptaków przed zderzeniem z przezroczystymi powierzchniami. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ptaki widzą świat zupełnie inaczej niż ludzie.

📢 Wszystkich świętych a Święto zmarłych. Jaka jest różnica i czy należy obchodzić oba? Kiedy można otrzymać odpust zupełny?FILM

Na początku warto podkreślić różnicę między obchodzeniem uroczystości Wszystkich Świętych, która przypada 1 listopada, a późniejszym dniem Wszystkich Zmarłych zwanym też Świętem Zmarłych. 1 listopada to radosne święto liturgiczne, które celebrujemy w białym kolorze, wspominając tych, którzy według naszej wiary zasłużyli na miejsce w niebie jako święci. Co ważne, aż do 8 listopada można otrzymać odpust zupełny o ofiarować go za zmarłego.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 5.11.2023: 29.10-4.11.2023 Oleśnica: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Oleśnicy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Odeszli w 2023 roku. Tych ludzi związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem już z nami nie ma

Politycy, artyści, sportowcy czy dziennikarze. Tych osób, które życiowo związane były z Wrocławiem i innymi miastami Dolnego Śląska już nie ma. Odeszły pod koniec 2022 i w 2023 roku.

📢 Wycieczka historycznym pociągiem z lat 70. Chętnych było więcej niż miejsc!

Niezwykła podróż pociągiem retro z lat 70. Trasa wiodła z Wrocławia do Kępna przez Oleśnicę i Syców. Podróż odbyła się 29 października.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto