Trampkarze zagrali w Jarocinie na SBG CUP

Za oknem prawdziwa jesień, szara, chłodna i deszczowa. Mimo aury zawodnicy Akademii Piłkarskiej Oleśnica nie przestają grać w piłkę nożną. W ostatni weekend grupa trampkarzy wraz z trenerem wybrali się do Jarocina na SBG CUP.

W turnieju udział wzięło 16 drużyn, m.in. FASE Szczecin, Salos Szczecin, Polonia Warszawa, Bałtyk Koszalin, Mieszko Gniezno. W finale spotkały się dwie ww. szczecińskie ekipy, a zwyciężył zespół FASE. Nasza drużyna zagrała w grupie A, gdzie przeciwnikami byli: Morena Gdańsk, Mieszko Gniezno i Unia Janikowo.

Pierwszego dnia reprezentacja oleśnickiej Akademii rozegrała spotkanie z zespołem z Gdańska, ostatecznie po upływie regulaminowego czasu gry, żadna ze stron nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, a spotkanie zakończyło się remisem.

- Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji do zdobycia gola, niestety zabrakło nam szczęścia, by choć jedną z nich zamienić na bramkę - podsumował trener Michałczyk.

W sobotę rano w drugim meczu grupowym AP Oleśnica przegrała z Mieszkiem Gniezno 0:3. Ostatni mecz to pojedynek z Unią, w przypadku zwycięstwa możliwy był awans do złotej grupy i walka o miejsca 1-8. Tak też się stało, po bramce Miłosza Putowskiego w pierwszych minutach spotkania oleśniczanie wygrali i kończyli grupę na drugim miejscu.

W 1/4 finału zespół trenera Michałczyka mierzył się z późniejszym finalistą turnieju, Salosem Szczecin. Niestety, zespół z Oleśnicy otrzymał solidną lekcję futbolu, a mecz zakończył się wynikiem 7:0.

Ostatniego dnia turnieju, do rozegrania pozostały dwa spotkania. W pierwszym z nich przeciwnikiem była drużyna LKS Chlebnia. Niestety, także tym razem nie udało się odnieść zwycięstwa, po końcowym gwizdu na tablicy widniał wynik 1:4,honorową bramkę zdobył Wiktor Bielecki.

Ostatni mecz decydował o tym, która z drużyn zamie siódmą lokatę w klasyfikacji generalnej, przeciwnikiem - AP Gavia Choszczno. Do przerwy trampkarze Akademii Piłkarskiej Oleśnica prowadzili po bramce Kuby Markowskiego. Po przerwie przeciwnik wyrównuje, natomiast oleśniczanie w końcowych minutach odpowiadają drugą bramką Kuby Markowskiego.

W ostatniej akcji meczu po kontrataku, podopieczni Kacpra Michałczyka stracili bramkę na 2:2 i o wyniku musiał rozstrzygnąć konkurs rzutów karnych. Ostatecznie oleśniczanie wygrali w nich 5:4 po trafieniach kolejno Bartka Wdowskiego, Miłosza Putowskiego, Damiana Nowaka, Kuby Markowskiego i Szymona Szymanka i zajęli 7. miejsce w SBG Cup.

- Patrząc z perspektywy samego wyniku chłopcy mogą być bardzo zadowoleni - zajęliśmy 7. miejsce w turnieju dla rocznika 2005 będąc jednocześnie drużyną składającą się w 75% z rocznika 2006. Skupiając się natomiast na elementach dla mnie ważnych takich jak sama gra, podejmowanie decyzji, szybkość i jakość działań indywidualnych i grupowych - przed nami dużo pracy. Cieszę się, że po trudnej jesieni w lidze udało nam się wygrać dwa spotkania na takim turnieju. Wspólny wyjazd i gra, na pewno poprawiły atmosferę w drużynie i podniosły morale. Sam wyjazd, integracja da duży impuls i pomoże w dalszej pracy. Turniej stał na wysokim poziomie, zarówno piłkarsko jak i organizacyjnie - kończy relację trener Kacper Michałczyk.

W turnieju zagrali: Dorian Bugaj - Wiktor Bielecki, Igor Cichecki, Aleksander Dębski, Wiktor Dziaduś, Oliwier Grzeszczakowski, Igor Kapica, Jakub Markowski, Damian Nowak, Marcin Peniuk, Paweł Płażewski, Miłosz Putowski, Michał Sawicki, Szymon Szymanek, Hubert Wawrzyniak, Bartosz Wdowski, Maciej Witczak, Antoni Wróbel.