Torpeda Oleśnica wypływała pięć medali we Wrocławiu

Adam Besz
Zawodnicy pływackiego klubu Torpeda Oleśnica zdobyli 5 medali na XXX Memoriale Marka Petrusewicza, który odbył się na pływalni we Wrocławiu.

Dwa złote i trzy srebrne na jubileuszowym XXX Memoriale Marka Petrusewicza wywalczyli zawodnicy Torpedy Oleśnica. Wśród około 600 startujących zawodników z 69 klubów Oleśnicę reprezentowali Adrianna Szwabińska, Adela Piskorska,Julia Janik, Alicja Szwabińska, Sebastian Kołodziejczyk i Dawid Szarek.

Adela Piskorska wygrała dwa wieczorne finały na 50 i 100 stylem grzbietowym zdobywając dwa złote medale. Adrianna Szwabińska wywalczyła trzy srebrne medale. Dwa płynąc w finałach na 50 i 100 metrów stylem dowolnym i trzeci na 200 metrów dowolnym.

Ponadto sztafeta UKP Torpeda Oleśnica zajęła piąte miejsce w wyścigu sztafet 4×50 w stylu dowolnym w składzie: Julia Janik, Dawid Szarek, Ada Szwabińska i Sebastian Kołodziejczyk oraz szóstą lokatę w sztafecie 4×50 stylem zmiennym w składzie: Adela Piskorska, Ada Szwabińska, Dawid Szarek i Sebastian Kołodziejczyk.