Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak po remoncie będzie prezentował się zabytkowy pałac w Goszczu (WIZUALIZACJE)

Klaudia Kłodnicka
Klaudia Kłodnicka
Klaudia Kłodnicka/wizualizacja
Niedawno informowaliśmy, że projekt Gminy Twardogóra dotyczący zabezpieczenia, ustabilizowania i częściowej restauracji goszczańskiego pałacu otrzymał blisko 9 mln złotych dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W marcu tego roku Gmina Twardogóra złożyła wniosek o dofinansowanie tego działania w ramach Programu Kultura finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021. Obszerny i skomplikowany wniosek został opracowany przez Annę Lorek - kierownika Referatu Funduszy, Promocji i Rozwoju, wraz z pracownikami tego Referatu i we współpracy: z Aleksandrem Królem, kierownikiem Referatu Infrastruktury Technicznej, a także z Luizą Marcak, odpowiedzialną za komunikację międzynarodową w naszym magistracie. Projekt budowlany powstał w pracowni dr inż. arch. Tomasza Myczkowskiego, a studium wykonalności projektu opracowała firma Progress Consulting Sp. z o.o. z Wrocławia.

- Otrzymana dotacja jest najwyższą tego typu w historii gminy. Bardzo się z tego cieszę i dziękuję wszystkim, bez których nie udałoby nam się tego dokonać – mówi burmistrz Paweł Czuliński. Szczególne podziękowania kieruję do Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – Pani Barbary Nowak – Obelindy, Zastępcy DWKZ Daniela Gibkiego, poseł na Sejm RP Agnieszki Soin oraz moich współpracowników i wszystkich tych, którzy dobrym słowem i działaniem wsparli ten projekt. Dziękuję również Radzie Miejskiej w Twardogórze za zabezpieczenie w budżecie gminy 1,5 mln złotych na poczet wkładu własnego – dodaje. Zabezpieczenie i ustabilizowanie zabytku będzie dla nas ogromnym wyzwaniem, które postawi na naszej drodze wiele trudności – jednak mam nadzieję, że za 3 lata wspólnie z mieszkańcami będziemy cieszyć się z finalnego efektu prac – podkreśla.

Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Dzięki zastosowaniu rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami, takim jak bezprogowe połączenie ścieżki zwiedzania przyziemia wnętrza ruiny z ciągami pieszymi oraz utwardzenie nawierzchni z klinkieru drogowego, a także lokalizację toalet dla osób niepełnosprawnych w obrębie istniejących zespołów sanitarnych w zabudowaniach pałacowych – zwiedzanie i korzystanie z obiektu będzie dostępne również dla osób niepełnosprawnych, a także osób zaawansowanych wiekowo. To otwiera szerokie możliwości dla wspólnego korzystania z oferty kulturalnej i edukacyjnej dla grup wielopokoleniowych, takich jak np. rodziny.

Gmina Twardogóra

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto