Świetna forma i kolejne podium zawodnika Oleśniczanki

Miniona sobota to kolejne biegi przełajowe w wykonaniu zawodników WKS-u Oleśniczanki.

Tym razem oleśniczanie ścigali się w Olszynie, gdzie na terenie Stadionu Miejskiego odbyły się 91. Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych seniorów oraz w kat. U-18, U-20-S.

Kibice mieli możliwość podziwiania kilkunastu widowiskowych biegów na dystansach od 2 do 10 kilometrów. Na starcie pojawili się najlepsi w Polsce specjaliści od średnich i długich dystansach.W Mistrzostwach Polski wystartowali młodzi zawodnicy WKS-u Oleśniczanka. Najlepszym zawodnikiem był Michał Pytel, który na dystansie 3 km zajął trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal.

W klasyfikacji klubowej OOM U-20, U-18–S na Mistrzostwach Polski oleśnicki klub zajął 19 miejsce wśród 80 klubów zdobywając 6 punktów, a w rywalizacji zespołów z Dolnego Śląska 2 miejsce. Natomiast w klasyfikacji województw Dolny Śląsk zajął drugie miejsce z 48 pkt. spośród 16 województw.