Sukces uczniów oleśnickiej podstawówki w ratownictwie

ip
W XIV Konkursie dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauzer – Dudy drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Oleśnicy osiągnęły duży sukces, wykazując się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej.

Drużyna klas I- III w składzie: Kinga Kurowska kl.3 e, Zuzanna Pobłocka kl. 3e, Kaja Lenarczyk kl 3e wywalczyła I miejsce, zdobywając tytuł Mistrzów Pófinału Wrocławskiego (opiekun Elżbieta Grędysa). Natomiast drużyna klas IV - VI w składzie: Aleksandra Piasecka kl. 6a, Ewa Kamińska kl. 6a,Julia Rozdolska kl. 6a wywalczyła I miejsce, zdobywając tytuł Mistrzów Pófinału Wrocławskiego (opiekun Bożena Pudlis)

W kategorii klas VII i gimnazjum III miejsce wywalczyła Emilia Szmalec kl. 7a zdobywając tytuł
wicemistrzyni Półfinału Wrocławskiego (opiekun Bożena Pudlis). W konkursie startowała również po raz pierwszy nasza najmłodsza drużyna z oddziałów przedszkolnych w składzie, zdobywając zaszczytne piąte miejsce (opiekun Urszula Pelikan).

Drużyny klas 1-3, 4-6 oraz 7/gimnazjum awansowały do Ścisłego Finału Dolnośląskiego.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie