Start Golden Kinga w Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski

Oleśnicki bilardzista Radosław Misiewicz wziął udział w Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski Old Boys 2019 Warszawa – zawody rozegrano w warszawskim klubie bilardowym ,,147 Break”.

Puchar Polski został rozegrany dwuetapowo, grupy oraz puchar. Na starcie zameldowało się 57 graczy z całej Polski. W kategorii open 8 bil najskuteczniejszym zawodnikiem Pucharu został Tomasz Bąk , który pokonał w finale Grzegorza Modrzejewskiego 5:1. Trzecie miejsce przypadło Bartkowi Czapskiemu i Konradowi Chrzanowskiemu. Naszemu zawodnikowi- Radosławowi Misiewiczowi, zabrakło jednej partii by wyjść z fazy grupowej do pucharowej . Zakończył on swój udział na 34 miejscu.

Niedzielne Mistrzostwa Polski w 9 bil rozgrywane w formule 2KO zebrały na starcie 64 zawodników. Finał to walka dwóch zawodników Tomasza Bąka oraz Rafała Olbromskiego. Stoczyli oni pojedynek, którego triumfatorem został Tomasz Bąk 6:2. Brązowe medale wywalczyli Krzysztof Marzec oraz Dominik Zając. Jak trudna jest rywalizacja wśród uczestników zawodów przekonał się wszystkim znany Radosław Misiewicz (Golden King), któremu nie udało się wygrać w drugim dniu turnieju .Przegrał on z Dominikiem Zającem reprezentującym jeden z klubów ekstraklasy. Oleśniczanin ostatecznie zajął 9 miejsce.

Reasumując: zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Radosław Misiewicz po sześciu turniejach zajmuje w rankingu Polskiego Związku Bilardowego 11 miejsce. Kolejne zmagania już 15 i 16 czerwca w Gdańsku.