SPR Oleśnica wygrał batalię o fotel lidera tabeli

Stawką czwartkowego meczu między seniorami SPR-u Oleśnica, a rezerwami Chrobrego Głogów był fotel lidera III ligi.

W pierwszym meczu tych drużyn SPR na wyjeździe uległ dwiema bramki. Aby myśleć o triumfie w całych rozgrywkach oleśniczanie musieli tę stratę odrobić. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy prowadzili 5:2. W późniejszym czasie szwankowała defensywa SPR-u, a goście przewagę odrobili i na regulaminową przerwę obie drużyny schodziły przy przewadze 18:16 dla Chrobrego.

Po zmianie stron niemoc oleśniczan trwała nadal i po pięciu minutach gry przegrywali 17:21. Kolejne akcje to w końcu pobudka podopiecznych Grzegorza Wosia, którzy wyszli na prowadzenie 25:22. Końcówka spotkania należała wyłącznie do oleśnickich szczypiornistów, którzy na dwie minuty przed końcową syreną wygrywali 34:27. W tym momencie było wiadomo, że trzy punkty pozostaną w Oleśnicy i tak też się stało, bo SPR zwyciężył ostatecznie 35:29. W następnej kolejce piłkarze ręczni z Oleśnicy zagrają na wyjeździe z KS-em Środa Śląska.

SPR: Braciszewicz, Leśniak, Naumiec - K.Kulak(9), Kumejko(5), Grela(10), Niczypor(1), Żuraw, Pietras, Kowalski, Lisowski(1), Kiebus(3), Pawłowski(4), Gołąb(1), Pięta, P.Kulak(1).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani