Rozegrano Turniej Szachowy o Puchar Prezesa SM „Zacisze

Turniej został zorganizowany przez sekcję szachową klubu MKS Pogoń Oleśnica, Spółdzielnię Mieszkaniową Zacisze oraz Miasto Oleśnica.

Do zawodów przystąpiło 18 zawodników z Oleśnicy, Sycowa, Wrocławia i Oławy. Turniej był rozgrywany w 3 kategoriach: graczy klubowych, juniorów oraz amatorów., a zmaganiom szachistów sędziował Artur Paprocki.
W kategorii graczy klubowych zwyciężył Maciej Wróbel (Oława) z dorobkiem 6 pkt. z 7 partii. Drugie miejsce przypadło Norber-towi Grzesikowi (Pogoń Oleśnica) 5,5 pkt. a trzecie Maciejowi Stelmaszukowi (Oława) 5,5 pkt.
Najlepszym juniorem został Adrian Lis (Pogoń Oleśnica) 3,5 pkt. z 7 partii. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Damian Raczkowski (MKS „Pogoń” Oleśnica) 3 pkt., a trzecie Andrzej Nużka (Polonia Wrocław).
W kategorii amatorów triumfował Kacper Szlak (Syców) 3 pkt. z 7 partii. Drugi był Paweł Tąta (Oleśnica) 1,5 pkt. a trzeci Krzysztof Kempa 1 pkt.
Nagrodę dla najstarszego uczestnika turnieju otrzymał pan Kazimierz Chmura (rocznik 1936!), który zajął piąte miejsce z dorobkiem 4 pkt. z 7 partii. Zwycięzcy otrzymali puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez organizatorów.