Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rada Powiatu Sanockiego: Stanowczo sprzeciwiamy się podważaniu roli, jaką odegrał Święty Jan Paweł II

Dorota Mękarska
Dorota Mękarska
Rada Powiatu Sanockiego przyjęła w dniu 28 marca 2023 r. stanowisko w sprawie obrony dobrego imienia Świętego Jana Pawła II.

Trzynastu radnych jednogłośnie poparło wniosek Klubu Radnych „Prawo i Sprawiedliwość” dotyczący obrony dobrego imienia Św. Jana Pawła II.

Nikt nie głosował przeciw i nie wstrzymał się od głosu, ale kilku radnych nie wzięło udziału w głosowaniu.

Stanowisko Rady Powiatu Sanockiego w sprawie obrony dobrego imienia Świętego Jana Pawła II:

Niewielu Polaków jest tak rozpoznawalnych na świecie jak Jan Paweł II. Człowiek wielu talentów. W młodości aktor, twórca wierszy, sztuk teatralnych jak również zwykły robotnik, który poznał trud pracy fizycznej.

Te wszystkie doświadczenia ukształtowały przyszłego kapłana, a później arcybiskupa i papieża. Z kolei pogłębione studia teologiczne, praca naukowa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim dały solidny fundament mądrości, z jaką

Papież nauczał ludzi różnej narodowości w trakcie pielgrzymek do ponad stu trzydziestu krajów na wszystkich kontynentach kuli ziemskiej. Przemawiając do wiernych, umacniał wiarę, dawał wskazówki, jak być chrześcijaninem we współczesnym świecie, jak żyć.

Cechą charakterystyczną pontyfikatu Jana Pawła II była otwartość wobec innych religii i wyznań chrześcijańskich. Był on autorytetem, z którym liczyli się przywódcy światowych mocarstw. Dla wielu innych był niewygodny, ponieważ wstawiał się za prostym człowiekiem, bronił wolności sumienia, wyznania czy słowa.

Papież z dalekiego kraju odegrał kluczową rolę w przemianach demokratycznych, które objęły dawne kraje bloku socjalistycznego. Zapewne dlatego imperium zła wydało wyrok śmierci na Świętego Papieża. Na szczęście jak powiedział po fakcie nasz rodak: „Jedna ręka strzelała, a inna kierowała kulę”. Jan Paweł II był przekonany, że to Matka Boża uratowała go przed śmiercią.

O znaczeniu i randze Świętego Jana Pawła II świadczy obecność na ceremonii pogrzebowej kilku milionów ludzi, którzy przybyli niejednokrotnie z bardzo odległych zakątków świata. W ostatniej drodze papieża z Polski uczestniczyło 4 królów, 5 królowych i 70 prezydentów.

Michaił Gorbaczow, tak przecież odległy ideologicznie chrześcijaństwu przywódca ZSRR określił Świętego Papieża, jako „Największy autorytet moralny”, a Aleksander Sołżenicyn nazwał Go „Darem od Boga”.

To właśnie Jan Paweł II udał się do miejsca odosobnienia Ali Agcy zamachowca, który próbował pozbawić Go życia.
Przybył do więzienia ze słowem przebaczenia, tak jak nakazuje religia, którą wyznawał.

Stanowczo sprzeciwiamy się próbie podważania roli Świętego Papieża Jana Pawła II jaką odgrywał i odgrywa w polskim społeczeństwie i na całym globie, a także szarganiu Jego dobrego imienia w oparciu o wątpliwej jakości materiały dziennikarskie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sanok.naszemiasto.pl Nasze Miasto