Puchar Polski: Pogoń, Wiwa i Gręboszyce z awansem, Lotnik odpadł

Adam Besz
W środę rozegrano 1/32 rundę okręgowego Pucharu Polski strefy wrocławskiej.

Spośród naszych drużyn awans zanotowała Pogoń Oleśnica oraz Wiwa Goszcz. Oleśniczanie na stadionie w Królewskiej Woli mierzyli się z Zenitem Międzybórz i ostatecznie zwyciężyli 4:2. Do przerwy zespół prowadzony przez Marcina Jurasika prowadził 2:0 po bramkach Mateusza Jendrycy oraz Zuraba Aludauriego.

W drugiej połowie każda ze stron zdobyła dwie bramki. W zespole z Międzyborza do siatki trafili Mikołaj Plichta oraz Jakub Budzowski, a w szeregach Pogoni drugie trafienie dołożył zarówno Jendryca i Aludauri.

Goszczanie na szóstkę
Zdecydowaną wygraną zanotowali piłkarze Wiwy Goszcz, którzy pokonali 6:0 występującą w A-klasie Orlę Korzeńsko na jej boisku. Bramki dla ekipy z Goszcza zdobyli Dawid Gierszon(2), Mateusz Moskwa, Paweł Kubot, Piotr Kotwa oraz Kacper Bartusiak.

Lepsi w karnych
Do wyłonienia zwycięzcy w meczu KS Gręboszyce - Burza Godzieszowa były potrzebne rzuty karne. Po końcowym gwizdku sędziego było 2:2. Jako pierwsi bramkę strzelili zawodnicy z Godzieszowej, ale "jedenastkę" na wyrównanie wykorzystał Kacper Kawiński. W kolejnej fazie meczu Burza znów prowadziła, lecz i tym razem piłkarze pod wodzą Tomasza Idziorka zdołali doprowadzić do remisu, za sprawą trafienia Tomasza Lisa i awans musiał rozstrzygnąć konkurs rzutów karnych. W nim lepsi okazali się piłkarze z Gręboszyc, wygrywając 6:4.

Orzeł na mocny
Na tej rundzie przygodę z okręgowym Pucharem Polski zakończył Lotnik Twardogóra. Twardogórzanie przed własną publicznością ulegli 1:3 Orłowi II Pawłowice. Honorową bramkę dla drużyny prowadzonej przez Grzegorza Maligę zdobył Łukasz Nowak.