Puchar Polski: Pogoń, Widawa i Lotnik z awansem

W miniony czwartek została rozegrana runda wstępna Pucharu Polski.

Najwcześniej, bo o godzinie 11 rozbrzmiał gwizdek w Gręboszycach, gdzie miejscowy zespół pod wodzą Tomasza Idziorka podejmował Widawę Bierutów. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęło się dla bierutowian, ponieważ po strzale Sebastiana Rachwała objęli prowadzenie. Ostateczny wynik tego spotkania to 2:1 dla Widawy, a gola na wagę awansu zdobył Krzysztof Bezak.

Zdecydowaną wygraną zanotowała Pogoń Oleśnica, która w Wabienicach wysoko 7:1 pokonała tamtejszą Iskrę. Prowadzenie po bramce Kamila Foluszczyka objęła drużyna z Wabienic, lecz dla Iskry były to złe miłego początki. Oleśnicki MKS na to trafienie odpowiedział aż siedmiokrotnie, a na listę strzelców wpisali się: Gracjan Hrehorowicz(3), Adrian Sikora(2), Adrian Miodek oraz nowy nabytek Pogoni- Bartosz Ciszewski.

W Dobroszycach, miejscowy Dąb w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski podejmował Orła Pawłowice. O awansie do dalszej fazy zadecydowały rzuty karne. Pierwszą bramkę zdobyli goście, którzy wykorzystali fatalne wybicie piłki przez bramkarza Dębu. Chwilę później było 2:0 dla zespołu z Pawłowic. Taki wynik nie załamał gospodarzy. Kontaktową bramkę zdobył Szymon Kuraś, po idealnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Zięby, a chwilę później Zięba faulowany był w polu karnym. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Kuraś. Niestety jeszcze w pierwszych 45 minutach rywale zdołali strzelić trzecią bramkę i do przerwy Dąb przegrywał z Orłem 2:3. W drugiej połowie do remisu doprowadził Wojciech Zalewski i o rozstrzygnięciu tego pojedynku musiały zadecydować rzuty karne. W nich nieco skuteczniejsi okazali się goście wygrywając serię jedenastek 5:6.

Żeby wyłonić zwycięzcę w spotkaniu Akademii Piłkarskiej Oleśnica z Sokołem II Marcinkowice również były potrzebne rzuty karne. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis, choć każda ze stron miała swoje okazje na zdobycie zwycięskiej bramki. W wykonywaniu „jedenastek” lepsi okazali się goście, wygrywając 5:4.

Z wysokiej wygranej cieszyli się piłkarze Lotnika Twardogóra, pokonując 8:2 KS Krościna Wielka. Ekipa z Twardogóry znów prowadzona jest przez Grzegorza Maligę. Dla twardogórzan pięć bramek zdobył Michał Lotka, a po jednym trafieniu dołożyli Miłosz Stępień, Julian Grzesiak oraz Kamil Leszczyński.