Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prognoza pogody na Święto Niepodległości 2021. Zastanawiasz się, jak zrobić kotylion?

Redakcja online
Redakcja online
Jaka jest zapowiadana pogoda na 11 listopada?
Jaka jest zapowiadana pogoda na 11 listopada? iStock.com
Jaka jest przewidywana pogoda na Święto Niepodległości 2021 w Oleśnicy? Jeżeli wybierasz się na obchody, koniecznie sprawdź prognozę pogody. W jaki sposób obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości? Podpowiadamy, jak zrobić kotylion ze wstążki.

Pogoda na Święto Niepodległości 2021

11 listopada to dzień wolny od pracy. Jeśli chcesz wybrać się na obchody Święta Niepodległości lub inaczej zorganizować sobie czas, najlepiej sprawdź prognozę pogody, by nic Cię nie zaskoczyło. Śledź ten materiał, gdy tylko pojawi się prognoza pogody, na pewno ją tu znajdziesz.

Święto Niepodległości 2021 - kiedy?

Święto Niepodległości obchodzimy 11.11. 11 listopada w tym roku to czwartek.

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe obchodzone w naszym kraju w każdym roku 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Polska niepodległość odzyskała w roku 1918. Święto zostało ustanowione dopiero w roku 1937. Narodowe Święto Niepodległości zostało zniesione przez Krajową Radę Narodową w 1945 r. Święto przywrócono na nowo dopiero w 1989 r.

11 listopada to dzień wolny od pracy. Tego dnia organizowane są obchody Święta Niepodległości w różnych miastach, chociaż główne obchody odbywają się w Warszawie.

Jak obchodzimy Święto Niepodległości?

Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbywają się w Warszawie. Organizowane są one na placu marsz. Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza, z udziałem najwyższych władz państwowych.

Inne znane formy obchodów

  • Bieg Niepodległości
  • Koncert Niepodległości
  • wykłady i inscenizacje historyczne
  • koncerty patriotyczne
  • parady ulicami miast

Tego dnia również wywiesza się biało-czerwone flagi.

Znaczenie daty 11 listopada

Niepodległości Polski została zapowiedziana 7 listopada 1918 r. Jednak 11 listopada był dniem przełomowym, dlatego ta data została wyznaczona na dzień upamiętniający. 11 listopada 1918 r. Niemcy skapitulowali na froncie zachodnim, co oznaczało koniec I Wojny Światowej. Tego dnia również Józef Piłsudski przejął w Polsce władzę wojskową.

Pogoda na Święto Niepodległości - poprzednie lata

Listopad zwykle bywa pochmurny i deszczowy. Jesień nie rozpieszcza nas wysokimi temperaturami i słońcem. Jaka pogoda będzie w tym roku na Święto Niepodległości?

ZOBACZ KONIECZNIE

Jak zrobić kotylion ze wstążki?

Do przygotowania kotylionu potrzebne Ci będą:

  • czerwona wstążka - szerokość 1.8 cm i długość 90 cm
  • biała wstążka - o szerokości 1.8 cm i długości 150 cm
  • nożyczki
  • okrąg wycięty z tektury - średnica 9 cm i szerokość 2.5 cm
  • okrąg wycięty z tektury - o średnicy 6 cm i szerokości 2 cm
  • klej lub zszywacz
  • koło z materiału lub tektury - średnica 2.5 cm
  • agrafka lub zapinka

Przez większy okrąg przewlecz na okrętkę czerwoną wstążkę. Tak samo zrób w przypadku mniejszego okręgu i białej wstążki. Na białym okręgu umieść na środku koło - przyklej lub użyj zszywacza. Cały element przyklej lub zszyj z czerwonym okręgiem. Na odwrocie kotylionu przymocuj agrafkę lub zapinkę.

Dawniej kotyliony nosiło się na balach i tanecznych zabawach. Później kotyliony stosowane były przez powstańców. Teraz kotyliony, inaczej nazywane kokardami narodowymi, noszą wszyscy, którzy chcą być wyrazicielami patriotyzmu. W 2014 r. Minister Obrony Narodowej zarządził, że podczas obchodów świąt państwowych obowiązkowo kotyliony noszone były przez przedstawicieli polskich sił zbrojnych.

Zwykle kotyliony przypinane są po lewej stronie nad sercem. Jedynym wyjątkiem noszenia kotylionów po prawej stronie jest gala orderowa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto