Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Powiat oleśnicki. Rekrutacja do przedszkoli w Oleśnicy

KJ
pixabay.com
Rozpoczynają się rekrutacje dzieci do przedszkoli zlokalizowanych na terenie Oleśnica. Jak wygląda postępowanie rekrutacyjne?

Rekrutacja do Żłobka Miejskiego, publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Oleśnica, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023 rozpocznie się 28 lutego 2022 r. o godz. 8.00. Odbywa się ona w systemie elektronicznym.

Na pierwszym etapie procesu brane są pod uwagę kryteria zapisane w ustawie Prawo oświatowe. Są to:

  • wielodzietność rodziny kandydata,
  • niepełnosprawność kandydata,
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata,
  • niepełnosprawność obojga rodziców kandydata,
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,
  • samotne wychowywanie kandydata w rodzinie,
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą

W następnej kolejności komisje rekrutacyjne wezmą pod uwagę kryteria ustalone przez Radę Miasta i ogłoszone przez Burmistrza. Tu największą liczbę punktów uzyskają dzieci, których rodzice pracują, wykonują pracę na podstawie umowy cywilno-prawnej, uczą się w trybie stacjonarnym, prowadzą gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą. Ważna też staje deklaracja kontynuacji lub rozpoczęcia nauki w przedszkolu rodzeństwa dziecka, które ma zostać przyjęte. Pomóc może także fakt, że rodzeństwo dziecka uczęszczało do wybranego przedszkola lub szkoły. W związku z tym, że przedszkola funkcjonują pod auspicjami Miasta Oleśnicy, komisja rekrutacyjna przychylnie spojrzy na podanie, w którym zaznaczono, że rodzice płacą podatki na rzecz naszego miasta.

Ponadto na korzyść kandydata przemawiać będzie fakt wcześniejszego korzystania z opieki żłobkowej. Rada Miasta nie zapomniała o rodzinach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, przyznając dodatkowe punkty tym, które objęte zostały nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny lub korzystają z pomocy ośrodka pomocy społecznej w formie pomocy ośrodka pracy socjalnej. Ponadto pod uwagę zostanie wzięty fakt poddania się szczepieniom obowiązkowym.

Jeśli rodzice starać się będą o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego działającego w szkole podstawowej, skorzystają z punktów naliczonych także za zamieszkiwanie w obwodzie szkoły. Rodzice powinni pamiętać o dołączeniu do wniosku odpowiednich dokumentów i oświadczeń potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych - informuje Urząd Miasta Oleśnica

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto