Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Porody rodzinne w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej nadal wstrzymane

KLM
Pixabay.com
W związku z wysokim ryzykiem epidemiologicznym związanym z koronawirusem SARS-CoV-2, porody rodzinne w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej są nadal wstrzymane - poinformowali przedstawiciele placówki.

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej nadal są wstrzymane porody rodzinne. To ważna informacja dla par oczekujących potomstwa, które planowały taki wspólny poród.

W szpitalu podkreślają, że sytuacja była analizowana, ale w związku z wysokim ryzykiem epidemiologicznym związanym z koronawirusem SARS-CoV-2, podjęto decyzję o dalszym wstrzymaniu porodów rodzinnych.

- Przy obecnej sytuacji szpitala, a więc stanie podwyższonej gotowości epidemiologicznej związanej z walką z koronawirusem, nie ma możliwości spełnienia warunków do bezpiecznego porodu w obecności osoby towarzyszącej - tłumaczy Anna Szafrańska, rzeczniczka szpitala. - Podejmujemy tę decyzję zarówno dla dobra i bezpieczeństwa rodzących pacjentek, jak i personelu szpitala - dodaje.

Stanowisko placówki jest zgodne z aktualnymi wytycznymi Konsultanta Krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie perinatologii. Specjaliści m.in. nadal nie zalecają łagodzenia ograniczeń dotyczących opieki w zakresie położnictwa i ginekologii.

Zgodnie jednak z oświadczeniem prof. Łukasza Szumowskiego, ministra zdrowia, które zaprezentowane zostało podczas konferencji prasowej 29 kwietnia, ostateczną decyzję o obecności osoby towarzyszącej przy porodzie, podejmuje dyrektor danego podmiotu leczniczego.

- W trakcie trwającej epidemii Covid 19 praktyka dopuszczania obecności osób towarzyszących podczas porodu, nie jest powszechna w krajach europejskich - zauważają w bielskim szpitalu.

Trzeba pamiętać, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej osoba towarzysząca podczas porodu musi być odpowiednio zabezpieczona. Maska, rękawiczki oraz specjalny strój umożliwiający ochronę epidemiologiczną, to koszt około 150 złotych.

W celu zmniejszenia ryzyka nieświadomego przeniesienia zakażenia do oddziału ginekologiczno-położniczego mąż, lub partner powinni mieć aktualny wynik testu PCR w kierunku COVID 19, z okresu nie dłuższego niż maksymalnie trzech dni przed porodem. Cena wykonania takiego testu – 580 zł.

Gdy nadarzy się możliwość przeprowadzania porodów rodzinnych szpital o tym poinformuje.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto