Pogoń Oleśnica przegrała u siebie z MKP Wołów 1:3

Błąd Kacpra Rogali ułatwił gościom z Wołowa zdobycie 3 punktów
Błąd Kacpra Rogali ułatwił gościom z Wołowa zdobycie 3 punktów fot. Bartek Michalak/OlesnickiSport.pl
W sobotnie popołudnie na stadionie miejskim przy Brzozowej zawodnicy pod wodzą trenera Marcina Jurasika gościli zespół MKP Wołów.

Przyjezdni tej jesieni na wyjeździe radzą sobie znakomicie i dużo lepiej niż w meczach domowych. I potwierdzili to również w Oleśnicy.
Po pierwszej połowie wołowska ekipa prowadziła 1:0. Dla Pogoni pechowa okazała się 13. minuta. Wówczas arbiter za kontrowersyjny faul podyktował rzut karny dla gości.Oburzenie na trybunach wzbudziło nie tylko odgwizdanie przewinienia, ale i fakt, że chwilę wcześniej zdaniem widzów gracz rywali był na spalonym. Opinie na widowni nie zmieniły faktu, że z jedenastu metrów Kacpra Rogalę pokonał Kamil Ramiączek.

Powrót na Brzozową
Czyste konto w pierwszej odsłonie zachował strzegący słupków Wołowa Sebastian Idziorek, wychowanek oleśnickiego MKS-u i syn wieloletniego golkipera Pogoni, Tomasza Idziorka. Młody „Idzior” futbolówkę z siatki musiał wyciągnąć kwadrans po zmianie stron, gdy pokonał go… kolega z zespołu. Uderzał Piotr Kotwa, lecz jako ostatni piłki dotknął Sebastian Śniechowski i to właśnie jemu arbiter zapisał samobójcze trafienie.

Bramkarski błąd
Pogoń wróciła do gry nie na długo, gdyż kilkanaście minut później rywal przesądzili o końcowym wyniku. Dużo mniej zadowolony od Idziorka mógł być ze swojego występu „Synu”. W 73. minucie Adrian Marcinkowski wykorzystał fatalny błąd Rogali. Bramkarz Pogoni dał sobie odebrać piłkę na przedpolu, a rywalowi pozostało skierować ją do bramki. Dosłownie chwilę później do kapitulacji zmusił go też Błażej Bania i ze zwycięstwa 3:1 cieszył się Wołów.