Pogoń Oleśnica doprowadziła do remisu, ale mogła też wygrać

BM
(Prawie) udana pogoń za bielawą

Kolejny ważny punkt powędrował na konto zawodników oleśnickiego MKS-u, którzy w sobotnie popołudnie podejmowali przy Brzozowej gości z Bielawy. Spotkanie dla podopiecznych trenera Marcina Jurasika ułożyło się początkowo bardzo niekorzystnie, bo dziesięć minut przed przerwą prowadzenie objęła Bielawianka.
Tuż po zmianie stron Pogoń miała znakomitą okazję do wyrównania, bo arbiter podyktował rzut karny za faul na Karolu Siódmiaku. Z „wapna” przestrzelił jednak Piotr Kotwa. Jakby tego było mało, za chwilę „jedenastkę” po faulu w polu karnym MKS-u mieli rywale. I jej nie zmarnowali, podwyższając na 2:0 za sprawą Mateusza Kuriaty.
Trzeci rzut karny
Kolegów do walki poderwał jeszcze Filip Robel, który niemal natychmiast odpowiedział indywidualnym rajdem z lewej strony, zakończonym bramką kontaktową. W samej końcówce zawodów sędzia po raz trzeci tego dnia odgwizdał rzut karny, bo ręką w polu karnym zagrał jeden z przeciwników. W 88. minucie z jedenastu metrów trafił Marcin Koselski, ustalając wynik na 2:2 i ratując punkt dla Pogoni.