Po raz ostatni Siatkarz wygrał w Bierutowie [ZDJĘCIA]

Faza zasadnicza w Dolnośląskiej III lidze siatkarzy zakończona. Siatkarz Bierutów w ostatnim meczu przed własną publicznością zwyciężył.

Podopieczni Mariusza Dutkiewicza za przeciwnika mieli juniorski zespół Gwardii Wrocław. Młodzi wrocławianie sprawili, że bierutowscy siatkarze musieli się sporo napocić, aby wygrać w trzech setach. Już od pierwszej piłki goście postawili trudne warunki, prowadząc do końcowej fazy seta (20:18). Wtedy przebudzili się gospodarze, a do wyłonienia zwycięzcy w tej partii potrzebna była gra na przewagi, którą 26:24 wygrali bierutowianie.

Drugi set był bardzo odmienny, a na właściwe tory wrócili Kacper Krawczyński i spółka, triumfując gładko, bo 15. Trzeci i jak się okazało później ostatni set także powędrował na konto Marcina Bieli i jego kolegów, którzy zwyciężyli 25:18.

Po rozegraniu wszystkich spotkań Siatkarz w tabeli znajduje się na drugiej pozycji ze stratą dwóch punktów do lidera z Obornik Śląskich. W tym sezonie, żeby wywalczyć awans do drugiej ligi będzie trzeba zagrać aż w trzech turniejach finałowych. Czy po ich zakończeniu Siatkarz wywalczy awans?

Siatkarz: Leszczyński, Biela, Krawczyński, Bogucki, Dąbrowski, Jezior, Mucha, Serek, Śliwa, Muszyński, Rzadkowski.