Piłkarskie zmagania młodych adeptów futbolu podczas turnieju o puchar burmistrza

Sobota w bierutowskiej hali widowiskowo-sportowej była obiektem zmagań młodych adeptów futbolu z roczników 2007 i 2008, w ramach Turnieju o puchar Burmistrza Bierutowa. W rywalizacji wzięło osiem zespołów: UKS Bierutów, LZS Solniki Małe, SSP Struś Dziadowa Kłoda, Akademia Free Kids Zawonia, Tęcza Brzezia Łąka, Akademia Pogoń Syców, UKS GOKiS Kąty Wrocławie oraz EKF Mechanik Brzezina, które zostały podzielone na dwie grupy.

W grupie A najlepsi okazali się zawodnicy prowadzeni przez Mariusza Karakułę. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Dziadowej Kłody. Trzecią pozycję zajęła Tęcza Brzezia Łąka, przed Akademią Free Kids Zawonia.

IV Akademia Free Kids Zawonia 1 pkt. 2:5

Z kolei grupę B wygrali piłkarze UKS-u GOKiS Kąty Wrocławskie, przed Akademią Pogoń Syców i zespołem pod wodzą Adama Besza, czyli UKS-em Bierutów. Czwarte miejsce przypadło EKF Mechanikowi Brzezina.

IV EKF Mechanik Brzezina 1 pkt. 2:8

Mecz o 7. miejsce wygrała drużyna z Zawonii, ogrywając 3:1 Mechanika Brzezinę. Starcie o 5. miejsce na swoją korzyść rozstrzygnęła Tęcza Brzezia Łąka, zwyciężajac 3:0 z UKS-em Bierutów. W pierwszym półfinale LZS Solniki Małe musiał uznać wyższość Pogoni Syców, ulegając 1:3. Natomiast drugi półfinał to wygrana ekipy z Kątów Wrocławskich 4:3 nad SSP Struś Dziadowa Kłoda. W "małym finale", a w zasadzie w jego końcówce trzecie miejsce zdobyli przedstawiciele LZS-u Solniki Małe, triumufując 2:1. W finale sobotnich zmagań do wyłonienia zwycięzcy były potrzebne rzuty karne, a w nich lepsi okazali się młodzi piłkarze z Akademii Pogoń Syców, którzy ostatecznie zostali zwycięzcami turnieju. Nagrody indywidualne oraz drużynowe wręczał burmistrz Bierutowa.

-Turniej od samego początku stał na wysokim poziome, czego efektem jest rozstrzygnięcie dopiero w rzutach karnych. Każdy uczestnik ma za sobą dużo czasu spędzonego na boisku, co nas cieszy. Dziękujemy za pomoc w organizacji rodzicom naszych zawodników, także burmistrzowi Bierutowa, który czynnie się przyłączył do organizacji oraz obsłudze sali i sędziom turnieju. - podsumowują organizatorzy.