Piłka ręczna: Zwycięstwo i remis SPR-u

SPR Oleśnica ma za sobą serię trzech zwycięstw z rzędu
SPR Oleśnica ma za sobą serię trzech zwycięstw z rzędu fot. Grzegorz Kijakowski
Seniorzy wygrali w Trzebnicy, juniorzy zatrzymali lidera

Dobrą passę podtrzymują seniorzy SPR-u Oleśnica. Podopieczni trenera Grzegorza Wosia w miniony weekend udali się do Trzebnicy na mecz z tamtejszą Koroną. Już po pierwszej półgodzinie gry goście mieli czterobramkową zaliczkę. Na tablicy widniał wynik 16:12 na korzyść Krzysztofa Greli i spółki. W drugiej połowie SPR utrzymał przewagę i ostatecznie wygrał 28:22, triumfując trzeci raz z rzędu. Warto dodać, że tuzin bramek „Łysego” pozwolił mu umocnić pozycję wśród najlepszych strzelców. Na koncie ma już 70 goli.

SPR: Leśniak, Naumiec, Kruk, Kulak 5, Przedbora 4, Kumejko 6, Szmidt, Skiba, Przeworski, Pietras, Kowalski, Grela 12, Kiebus 1, Dec, Hutnik, Woś.

Zrehabiltowali się
Po porażce na własne życzenie w meczu z Górnikiem Złotoryja miłą niespodziankę sprawili juniorzy SPR-u, którzy jako pierwsi w tym sezonie zatrzymali lidera z Dzierżoniowa. Do przerwy Żagiew prowadziła 19:16, ale zespół z Oleśnicy odrobił straty i był nawet o krok od sensacyjnej wygranej. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 27:27.
SPR: Brodnicki, Bylicki, Owcarz 3, Gierus 1, Hajduk 8, Kuras, Jenczelewski 1, Niczypor 1, Frąckowiak 6, Lisowski 2, Kocik 4, Gołąb 1.