Piłka ręczna: Seniorzy o bramkę lepsi, juniorzy o bramkę słabsi

Seniorzy SPR-u Oleśnica sprawili kibicom sportowy thriller
Seniorzy SPR-u Oleśnica sprawili kibicom sportowy thriller fot. Bartek Michalak

W sobotę wieczorem seniorzy SPR-u podejmowali w hali Atola Spartakus Zielona Góra. Niemal przez całe spotkanie toczyła się zacięta walka. Oleśniczanie kilkukrotnie powiększali przewagę, ale goście za każdym razem ją odrabiali. Podopieczni Grzegorza Wosia prowadzili już 11:7, aby przed końcem pierwszej połowy na tablicy pojawił się wynik 12:12. Celnym rzut Krzysztofa Greli dał SPR-owi minimalne prowadzenie do przerwy. Po zmianie stron to Spartakus wyszedł na prowadzenie, lecz gospodarze w porę się otrząsnęli i znów przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po pełnej emocji końcówce oleśniczanom szczęśliwie udało się dowieźć korzystny wynik i zwyciężyć 28:27.

SPR - Spartakus 28:27 (13:12)

SPR Oleśnica: Naumiec, Leśniak - Kulak 5, Przedbora 7, Kumejko 4, Szmidt 1, Gołąb, Przeworski, Skiba, Pietras, Kowalski 3, Grela 5, Kiebus 2, Dec, Hutnik, Woś 1.

Z kolei w niedzielę doszło do derbów juniorów młodszych SPR-u z UKS-em. Po wyrównanym początku, dalsza część należała do gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili 14:8. Po przerwie razili jednak nieskutecznością (m.in. 3 nietrafione rzuty karne), a zawodnicy Pawła Skiby mozolnie odrabiali straty, dochodząc UKS na jedną bramkę. Ostatecznie nie udało się jednak wyrównać i ze wygranej 20:19 cieszyły się Dobroszyce.

UKS - SPR 20:19 (14:8)

UKS Dobroszyce: S.Sikora, Braciszewicz, Machowski, Rudzki 1, Banasik 2, Binczycki 2, Wiatrak 2, Żuraw 2, Chochół 5, Borowski 6.
SPR Oleśnica: Bylicki, Brodnicki, Owcarz 1, Hajduk, Kuras, Jenczelewski 2, Cudzich, Niczypor 2, Frąckowiak 7, Śliwka 1, Lisowski 1, Kocik 1, Gołąb 4, Gierus.