Oleśniczanie na Duathlonie Czempionów w Brzegu Dolnym

js
W niedzielę, 23 października w Brzegu Dolnym odbyły się zawody duathlonu. Na starcie stanęło dwóch oleśniczan - Marek Piotrowski oraz Jacek Owczarek.

Zawodnicy do pokonania mieli 10,4 kilometra biegu, dwie pętle po nawierzchni asfaltowej, kostce oraz polnych drogach. Kolejny odcinek, mierzący 35 kilometrów o nawierzchni mieszanej musieli pokonać rowerem. Jako ostatni odcinek, który musieli pokonać był dystans 5,2 km biegu.

W zawodach zwyciężył Eric Visentin z Wrocławia, który na mecie zameldował się z czasem 02:36:36. Oleśniczanie na pokonanie 50,6 kilometrów potrzebowali niewiele ponad trzy godziny.

Oleśniczanie zajęli 11. i 12. miejsce. Lepszy okazał się Marek Piotrowski z czasem 03:07:05. Jacek Owczarek z czasem 03:07:09 ukończył bieg jedyne 4 sekundy później.