Oleśniccy tenisiści podbili wrocławskie korty

Tenisiści z oleśnickiego stowarzyszenia TenTenis pod wodzą trenera Dawida Radwańskiego z sukcesami wystąpili w turnieju Masters WTA Wrocław.

Do rozgrywek zakwalifikowało się tylko osiem najlepszych tenisistek i tenisitów w czterech kategoriach wiekowych, którzy walczyli wcześniej walczyli w czterech turniejach kwalifikacyjnych.

- Zdominowaliśmy 2 kategorie zajmując 1 i 2 miejsce (Szymon Ciemny oraz Kuba Ferenz) w kategorii do 9 lat - relacjonuje trener Dawid Radwański.

Kategoria do lat 10 to czysta dominacja oleśnickich tenisistów. Bezkonkurencyjny okazał się Paweł Piskozub, który pokonał w finale swojego kolegę z treningów Mikołaja Szlachcica, natomiast w meczu o 3. miejsce Szymonowi znów udało się pokonać po bardzo zaciętym 3 setowym boju kolegę z grupy Kubę Ferenza. W kategorii najstarszej do 13 lat bardzo dobre 3\trzecie miejsce zajął Bartek Sikorski, który w półfinale po zaciętym pojedynku przegrał z zawodnikiem z top 50 PZT w Polsce Kevinen Pabisiakiem, który później stanął na najwyższym miejscu na podium, a Bartek wywalczył brązowy medal.

- Chciałbym podziękować pozostałym naszym małym asom: Maja Grzeda, Antek Pelc, Asia Ścieszko, którzy również zakwalifikowali się do turnieju MASTERS - dodaje Radwański.