Oleśnica: Torpeda z medalami

IP
Torpeda zdobyła 16 medali
Torpeda zdobyła 16 medali fot. organizatorzy
UKP TORPEDA OLEŚNICA zdobyła 16 medali na pierwszych mistrzostwach aglomeracji wałbrzyskiej w pływaniu.

Zanim Torpeda wybrała się do Wałbrzycha, zawodnik tego klubu, Wicemistrz Polski z Gorzowa Wielkopolskiego,Sebastian Kołodziejczyk, w dniach 17-18 października zrealizował powołanie Polskiego Związku Pływackiego i wybrał się na badania do Warszawy w ramach Programu Talent. Badania odbywały się w Instytucie Sportu i trwały dwa dni. W ich skład wchodziły: badania psychologiczne, pomiary biomechaniczne, test wysiłkowy na moc kończyn górnych, pomiary antropometryczne i test wysiłkowy w wodzie. Była to również okazja, aby spotkać się z najlepszymi juniorami rocznika '99 w Polsce, do których Sebastian się oczywiście zalicza. Zaraz po powrocie, następnego dnia w sobotę , Sebastian dołączył do drużyny i 19 października, Torpeda już w bardzo obszernym składzie wybrała się na pierwsze pływackie zawody w Wałbrzychu, które odbyły się na jeszcze nowym, bo zaledwie rocznym basenie,Klub UKP Torpeda Oleśnica reprezentowali na tych zawodach następujący zawodnicy:
Marzena Krzekotowska, Maria Krzywak, Sebastian Kołodziejczyk, Zuzanna Majewska, Karol Krzekotowski, Aleksandra Pilarek, Julia Kuras, Michał Kwaśny, Karolina Krok, Adela Piskorska, Adrianna Szwabińska, Wojciech Kuras, Karol Piskozub, Kacper Krzekotowski.
To były jedne z tych wielu zawodów, które są świetnym sprawdzianem przed ważnym wydarzeniem, podsumowującym dany okres sezonu pływackiego czyli Mistrzostwami Okręgu i Mistrzostwami Polski.
Ten sprawdzian zawodnikom Torpedy udał się rewelacyjnie. Na tych zawodach padło wiele świetnych rekordów życiowych, których autorami byli młodzi zawodnicy Torpedy, oraz kilka znakomitych wyników jak na obecny etap treningowy zawodników starszych.
I tak, Wicemistrz Polski Sebastian Kołodziejczyk zdobył dwa złote medale na 50 dowolnym- bardzo dobry wynik, i 50 klasycznym. Był również trzeci na 100 dowolnym w kategorii open. Maria Krzywak również stawała dwa razy na najwyższym stopniu podium w wyścigach na 50 dowolnym i 50 grzbietowym- też bardzo dobry wynik i również trzecia na 100 dowolnym w kategorii open. Złoty medal na 50 klasycznym i srebrny na 50 grzbietowym z nowym świetnym rekordem życiowym zdobyła Aleksandra Pilarek. Dwa złote medale zdobyła Adela Piskorska na 50 grzbietowym i to kolejny świetny wynik, oraz na 50 motylkowym. Adrianna Szwabińska zajęła trzecie miejsce i tym samym odebrała brązowy medal na 50 klasycznym, a jej czas na tym dystansie jest jej nowym i zaskakująco dobrym rekordem życiowym. Srebrny medal na 50 grzbietowym, a brązowy na 50 klasycznym zdobył Wojciech Kuras. Marzena Krzekotowska zajęła trzecie miejsce na 50 grzbietowym i na tym samym dystansie również brązowy medal w swojej kategorii wiekowej wywalczyła Julia Kuras UKP Torpeda Oleśnica zdobyła również swój pierwszy sukces jako sztafeta, wygrywając i zdobywając złote medale 4x50 dowolnym w składzie: Maria Krzywak, Karol Krzekotowski, Marzena Krzekotowska i Sebastian Kołodziejczyk. Ten ostatni popisał się skutecznym pościgiem i finiszem, który zagwarantował naszej sztafecie zwycięstwo. Uczniowski Klub Pływacki Torpeda Oleśnica ma w swoich szeregach wielu indywidualistów, ale co cieszy jest silny także jako drużyna. jako klub zdobyliśmy puchar za drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji drużynowej.
Podsumowując, wyjazd miał obupulną korzyść. Zawodników bardzo cieszyły zdobycze medalowe, w sumie 16 medali z czego 8 złotych wraz ze sztafetą , mnie jako trenera bardzo dobre wyniki. Był to bardzo udany sprawdzian i kolejny optymistyczny punkt odniesienia do tych najważniejszych zawodów, które jeszcze daleko przed nami.