Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oleśnica: Mamy uczą się chustonoszenia

kk
fot. Kamila Celary-Kmiecik
Oleśniczanki stawiają na komfort i wygodę w wychowywaniu swoich pociech

Mamy z naszego miasta są świadome swoich potrzeb i walczą o realizację pomysłów. Stawiają na komfort i wygodę życia z dzieckiem w mieście. Jedne apelują o odciążanie kręgosłupa i noszenie swoich pociech w specjalnie zawiązanych chustach, inne proszą mieszkańców o wsparcie i głosy w sprawie założenia w niektórych miejscach naszego miasta przewijaków.

Praktyczne życie z maleństwem
Oleśniczanka Joanna Zimny, chustowanie dzieci bardzo sobie chwali. Mówi, że to wolne ręce, odciążony kręgosłup, a przede wszystkim wyjątkowa bliskość z maleństwem.

- Chustowanie jest przede wszystkim bardzo funkcjonalne. Mieszkam na czwartym piętrze. Kiedy wychodzę na spacer, zabieram jednocześnie córkę i psa, więc wolne ręce bardzo się przydają - wyjaśnia z uśmiechem pani Asia, która z doświadczenia wie, że do nauki chustowania nie wystarczą filmiki podglądane w internecie. Dlatego też wraz z koleżanką Małgorzatą Krawiec spotyka się ze wszystkimi chętnymi mamami na chustomeetach.

- Od połowy listopada pod szyldem Wrap Wrap Baby, z certyfikatami doradczyń chustowych będziemy prowadzić profesjonalne konsultacje. Pokażemy, że chustowanie to wygoda i wielka przygoda - zapowiada pani Joanna, która popiera także zamysł powstania w mieście przewijaków dla dzieci. Te miałyby się pojawić głównie w urzędach i instytucjach w Oleśnicy.

Akcja przewijaki
Marcelina Ławniczak autorka powstania miejsc z przewijakami w Oleśnicy uważa, że pomysł jest bardzo trafiony i będzie miał pozytywny odzew. Sama jest mamą dwóch córek i tworząc projekt kierowała się potrzebami wziętymi z praktyki.

- Młodzi rodzice odwiedzają różne urzędy najczęściej w towarzystwie swoich pociech. Mój projekt powstał z myślą o nich, by w razie potrzeby mieli gdzie, bez żadnych przeszkód i w spokoju, przewinąć swoje niemowlęta i dzieci. Oleśnickim urzędom jak i innym miejscom użyteczności publicznej, np. w Miejskiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu brakuje w toaletach przewijaków - mówi zatroskana kobieta.

Pani Marcelina w formularzu zgłoszenia zadania do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego w przyszłym roku w naszym mieście zawarła wszelkie potrzebne informacje związane z szacowanym kosztem inwestycji. - Koszt zakupu przewijaka pionowego lub poziomego w jednej z firm wynosi ponad tysiąc złotych. Przy zakupie czterech sztuk kosztowałoby to zatem około 5 tys zł - mówi Marcelina Ławniczak.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto