Obroniony karny i wygrana Pogoni Oleśnica

Piłkarze MKS-u pokonali 3:0 Piasta

Udanie przed zimową przerwą pożegnała się z własną publicznością czwartoligowa Pogoń Oleśnica, która w sobotę podejmowała outisdera tabeli z Nowej Rudy. Szczęśliwa dla gospodarzy, a pechowa dla gości okazała się 13. minuta meczu. Wówczas to prowadzenie oleśnickiemu MKS-owi dał Adrian Miodek, który strzałem głową wykończył dogranie Marcina Koselskiego.

Rehabilitacja Rogali
Jeszcze przed zmianą stron na tablicy wyników mógł być remis, bo czerwona latarnia IV ligi stanęła przed szansą wyrównania z rzutu karnego. Kilka razy w tym sezonie zawodzący Kacper Rogala tym razem odkupił swe winy, broniąc „jedenastkę” w kluczowym momencie spotkania.

Odpowiedź Pogoni przyszła bardzo szybko. „Do szatni” w doliczonym czasie pierwszej odsłony trafił „Kosa” i było 2:0. Piłkarze ostatniej drużyny rozgrywek nie zamierzali odpuszczać, ale to nie był ich dobry dzień. Kwadrans przed końcem czerwoną kartkę obejrzał Oleksij Fatianov i Piast musiał grać w „dziesięciu”.
Osłabionego rywala dobił w końcówce Maciej Sepetowski, przypieczętowując pewną wygraną Pogoni Oleśnica 3:0. Dzięki wygranej, w teorii, w zależności od wyników ostatniej jesiennej kolejki mają szansę zakończyć rundę zarówno na 4., jak i na 13. miejscu w tabeli.