Oleśnicka trójka bierze udział w projekcie pod nazwą "Cyberbezpieczeństwo pod lupą, czyli przygoda z detektywem".

W piątek, 22 listopada odwiedził naszą placówkę Dyrektor NASK Pan prof. Jacek Leśkow, który chciał uzyskać więcej informacji o szkole i naszych działaniach m.in. w zakresie przeciwdziałania cyberzagrożeniom. Swoją obecnością zaszczyciły nas również Panie: wiceburmistrz Edyta Małys-Niczypor i Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej Grażyna Dłubakowska. Wicedyrektor Pani Neonila Kuropka oraz liderka TI Pani Patrycja Skrzypczyk i Pani Katarzyna Dyrka opowiadały o zastosowaniu TI w naszej szkole, klasach innowacyjnych, w których rozszerzony jest program matematyki o programowanie, realizowanych projektach oraz zapobieganiu cyberzagrożeniom.

Wizytujący goście mieli okazję do obejrzenia kilku fragmentów lekcji z wykorzystaniem kodowania i nowych technologii. Klasa 3a (wych. Beata Michalak)uczyła się kolędy z wykorzystaniem komputerów i aplikacji typu karaoke. Klasa 3b (wych. Monika Englot) kodowała trasę dla Ozobota. Klasa 1a (wych. Joanna Giedyk) kodowała graficznie misie z okazji „Dnia Pluszowego Misia”. Klasa 2c (wych. Agnieszka Marynowicz-Duda) kodowała na dywanie. Uczniowie realizowali dwa typy zadań. Jedna grupa za pomocą kubeczków tworzyła różne owoce, druga zaś rozwiązywała sudoku. W starszych klasach goście mieli możliwość obejrzenia fragmentów zajęć z wykorzystaniem TI: klasa 4a na j. polskim z p Marzenną Śliwką wykonywała zadania związane z lekturą „Plastusiowy Pamiętnik”, klasa 5a na matematyce z p.Katarzyną Dyrką ćwiczyła zamianę ułamków niewłaściwych na liczby mieszane i naturalne, a klasa 6a na lekcji j. polskiego z p.Marią Lotą-Malak opracowywała zadania do poprawy pracy klasowej. Goście byli pod wrażeniem działań, jakie w zakresie technologii informacyjnej, realizuje nasza szkoła.

Projekt realizowany w naszej szkole CYBERBEZPIECZEŃSTWO POD LUPĄ CZYLI EDUROMOWA PRZYGODA Z DETEKTYWEM został dofinansowany przez NASK w ramach Funduszu Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych Fundusz Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych jest prowadzony przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Jego celem jest dofinansowanie rozmaitych inicjatyw edukacyjnych – projektów, pomysłów i programów – rozwijających kompetencje cyfrowe, głównie wśród dzieci i młodzieży.

źródło: SP3

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!