O burmistrzowski puchar rywalizowało aż 44 zawodników

Miłośnicy szachów wypełnili salę konferencyjną biblioteki
Miłośnicy szachów wypełnili salę konferencyjną biblioteki fot. Bartek Michalak
W sobotę w sali konferencyjnej biblioteki przy ulicy Reja odbył się doroczny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Oleśnica, którego organizatorem byli Miasto Oleśnica, BiFK oraz UKS Pogoń Oleśnica.

Kolejny raz dopisała frekwencja i w zawodach wzięło udział 44 zawodników w wieku od lat kilku do prawdziwych weteranów królewskiej gry. – Oprócz zawodników z Oleśnicy gościliśmy szachowych entuzjastów m.in.: z Wrocławia, Kluczborka, Sycowa, Świdnicy oraz wielu innych miejscowości - mówi Artur Paprocki, główny organizator.
Zwycięzcą turnieju i kategorii Graczy Klubowych został zawodnik Pogoni, Damian Baliński, uzyskując 8 pkt. z 9 partii. Drugą lokatę Robert Kossobudzki (8 pkt.), a trzeci był Andrzej Merci z Kluczborka, który zdobył 7 pkt. W kategorii Amatorów pierwsze miejsce przypadło Arturowi Urbaniakowi (5 pkt.), drugie zajął Mariusz Walkiewicz (5 pkt.), a trzecie Henryk Chorążyczewski (4,5 pkt.). W kategorii Juniorów pierwsze miejsce zajął Piotr Kejna z Kobierzyc (6 pkt.), drugie Karol Doskocz z Wrocławia (5,5 pkt.), a trzecie Mateusz Bednarczyk(5 pkt.), również z Wrocławia. uzyskując 5 pkt. Najlepszą zawodniczką została Aleksandra Pastuszka (4,5 pkt.).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani