Niespodziewane zwycięstwo LZS-u z rezerwami Pogoni Oleśnica

BES
Przełamali się w końcu piłkarze LZS-u Solniki Małe, którzy na ligowe zwycięstwo czekali od połowy października. Udało się w pojedynku z Pogonią II.

Występująca w A-klasie drużyna rezerw Pogoni Oleśnica w niedzielę wzięła przykład z pierwszego zespołu i także nie zdobyła ligowych punktów. Io ile czwartoligowcy przegrali z wiceliderem, to Oskar Olczykowski i spółka ulegli 2:3 walczącemu o utrzymanie LZS-owi Solniki Małe...
Znów okazało się, że derby rządzą się swoimi prawami. Jako pierwsi prowadzenie objęli goście z Solnik Małych, bo w 20. minucie na skuteczną interwencję Szymonowi Malidze swoim mocnym strzałem nie pozwolił Kacper Połap. Niespełna 25 minut później do remisu doprowadził jednak Dawid Stanisławski, który w przeszłości występował w drużynie z Solnik Małych.
„Misiu” dał wygraną
Kwadrans po przerwie dwie minuty wystarczyły, aby pomocnik LZS-u Krzysztof Michalewski zawędrował do protokołu sędziowskiego jako autor dwóch trafień i było 3:1 dla zespołu prowadzonego przez Mariusza Karakułę. Oleśniczan było tylko stać na jeszcze jedną bramkę, którą strzelił na pięć minut przed końcem meczu Adrian Sikora.
kończyli w dziesiątkę
Sto dwadzieścia sekund później Mateusz Napieraj i jego koledzy musieli sobie radzić w osłabieniu, bo drugą żółtą, w następstwie czerwoną kartką został ukarany Dawid Janeczek. LZS wytrzymał ataki gospodarzy i zgarnął trzy „oczka”.
W tabeli jest na jedenastym miejscu, do dziesiątego Huraganu Minkowice Oławskie traci sześć „kroków”, a jego najbliższym rywalem będzie liderujący KS Oława. Z kolei Pogoń II Oleśnica sklasyfikowana jest na szóstej lokacie, a w następnym meczu uda się na wyjazdowe spotkanie właśnie do Minkowic Oławskich.
Pogoń II Oleśnica - LZS Solniki Małe 2:3 (1:1)
Pogoń II: Maliga – Kędzierski, Rzepka, Kowalczyk, Świątek (65’ Sopart), Hałapacz, Kopek (46’ Grzelak), Olczykowski (75’ Mazur), Stanisławski(70’ Maciejewski), Smyczyński, Sikora.
LZS: Golimowski – Mogiełka, Drzewiecki, Doliński, Czyż, K.Połap, Janeczek, Napieraj (46’ Grzyb), Madej, Michalewski, Płuska.