Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto Oleśnica jednak sprzeda węgiel? Trzeba zadeklarować chęć kupna

Urząd Miasta Oleśnicy informuje, że miasto przystępuje do wstępnego oszacowania zapotrzebowania na węgiel wśród mieszkańców
Urząd Miasta Oleśnicy informuje, że miasto przystępuje do wstępnego oszacowania zapotrzebowania na węgiel wśród mieszkańców Polskapress
W związku z rządowym projektem ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe Miasto Oleśnica oszacuje, ilu mieszkańców byłoby zainteresowanych kupnem węgla od magistratu. Jak złożyć deklarację?

Spis treści

Jeszcze niedawno oleśnicki magistrat stał na stanowisku, że sprzedaż węgla nie będzie możliwa. Marzena Graczyk z Urzędu Miasta Oleśnicy podkreślała, że samorządom będzie bardzo trudno szybko zorganizować sprzedaż węgla ze względu na przepisy. Zgodnie z przyjętym przez rząd projektem ustawy regulującej dystrybucję i sprzedaż węgla przez jednostki samorządu terytorialnego magistrat przeprowadzi jednak rozeznanie wśród potrzebujących. Urzędnicy proszą więc o złożenie wstępnej deklaracji.

Kto może starać się o zakup węgla z Urzędu Miasta Oleśnicy?

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego. Aby wnioskować o węgiel konieczne więc było złożenie w terminie do 11 sierpnia informacji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) .

Gdzie złożyć wstępną deklarację o zakup węgla?

Jak informuje magistrat wstępną deklarację należy złożyć do 31 października 2022 r. w Punkcie Informacyjnym w Urzędzie Miasta Oleśnicy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16 lub przesłać na adres e-mail: [email protected]. Druk deklaracji jest do pobrania w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta Oleśnicy. Informacje telefoniczne udzielane są pod numerami: 71-798-21-00 lub 71-798-21-52 lub 71-798-21-50.

Jaki węgiel będzie sprzedawany przez UMO i za ile?

Szczegóły na temat sprzedaży węgla nie są jeszcze znane. Nie wiadomo jeszcze, kiedy ustawa wejdzie w życie i jakie będzie jej ostateczne brzmienie. Urzędnicy zaznaczają jednak, że UMO nie ma wpływu na jakość i pochodzenie węgla. Nie wiadomo, czy będzie to węgiel z kopalni krajowych, czy importowany, który zostanie dostarczony w celu sprzedaży mieszkańcom. Nie wiadomo też, w jakim czasie od zawarcia przez Miasto umowy na sprzedaż węgla, opał zostanie dostarczony do Oleśnicy. I co najważniejsze, wstępna deklaracja składana do końca października w magistracie nie jest wnioskiem o zakup preferencyjny węgla.

Jak informuje rząd maksymalna ilość paliwa stałego możliwa do zakupienia to 1,5 tony do końca roku 2022 i 1,5 tony w roku 2023. Cena? Maksymalnie 2000 zł za tonę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto