Medale Torpedy Oleśnica na mistrzostwach

Zawodnicy klubu pływackiego Torpeda przywieźli 5 krążków
Zawodnicy klubu pływackiego Torpeda przywieźli 5 krążków fot. archiwum pryw.
Za pływakami z Oleśnicy Mistrzostwa Okręgu

W Nowej Rudzie odbywały się Mistrzostwa Okręgu w pływaniu. W zawodach udział wzięło 513 zawodników i zawodniczek z 54 klubów. Wśród uczestników mistrzostw byli pływacy Torpedy Oleśnica. Klub reprezentowali: Adrianna Szwabińska, Adela Piskorska, Julia Janik, Michał Kwaśny, Tymoteusz Skadorwa i Sebastian Kołodziejczyk. Oleśnicka Torpeda zdobyła na tych zawodach 5 medali.

Złoto-srebrny duet
Indywidualnie Adrianna Szwabińska zdobyła złoty medal na 50 stylem klasycznym. - Był to najcenniejszy medal gdyż wywalczony w kategorii 2001-2003. Musiała pokonać wszystkie zawodniczki starsze od siebie o rok i o dwa lata. Dodatkowo wynik, który uzyskała umiejscawia ją na 3 miejscu rankingu ogólnopolskiego w swoim roczniku - mówi trener Wojciech Zawadzki. Srebro wywalczone w trudnych warunkach ze starszymi dziewczynami zdobyła Adela Piskorska, która zajęła drugie miejsce na 200 m stylem zmiennym. Jednak to wynik na 50 m grzbietowym był dla niej najcenniejszy, bo daje on Adeli obecnie 4. pozycję w rankingu ogólnopolskim.

Medalowe sztafety
Pozostałe medale Torpeda zdobyła w sztafetach: złoty w sztafecie 4×50 dowolnym mix w kategorii open w składzie: Julia Janik, Michał Kwaśny, Adrianna Szwabińska, Sebastian Kołodziejczyk. Srebrny w sztafecie 4×50 zmiennym mix : Adela Piskorska, Adrianna Szwabińska, Michał Kwaśny, Sebastian Kołodziejczyk oraz złoty w sztafecie 4×100 dowolnym kobiet w kategorii open.