Mały maraton KKO ze zmiennym szczęściem

W odstępie trzech dni koszykarze Team-Plastu Koszykarski Klub Oleśnica rozegrał dwa spotkania. Jak poszło podopiecznym Piotra Gliniaka?

W minioną środę oleśniccy koszykarze udali się do Kłodzka, aby odrobić zaległe spotkanie z tamtejszym Chrobrym XXI. Po zaciętym spotkaniu ze zwycięstwa cieszyli się goście, którzy wygrali 70:60. Początkowo te spotkanie miało odbyć się 29 grudnia minionego roku. Premierowa kwarta minimalnie wygrana (15:14) przez KK Oleśnica. Kolejna część to istna dominacja Marcina Stacha i spółki, którzy dali rzucić rywalom tylko dziewięć punktów, a na przerwę obie ekipy schodziły przy prowadzeniu 34:22 dla gości. Kwarta numer trzy to zwycięstwo ekipy z Kłodzka, a przed ostatnim etapem wynik brzmiał 53:49 dla oleśniczan. Ostatnia kwarta to podtrzymanie swojej przewagi i w efekcie końcowym zgarnięte dwa punkty.

KKO: Piasecki 31, Ludwisiak 12, Janiszewski 11, Stach 6, Gac 4, Narolski 4, Zakrzewski 4, Woźny 2, Mika i Cepuch.

Wschowa niezdobyta

Kolejny mecz z udziałem oleśnickich koszykarzy rozegrany został w sobotę. Podopieczni Piotra Gliniaka ponownie udali się w delegacje, tym razem do Wschowy. Tam już nie było tak przyjemnie, jak w Kłodzku. Oleśniczanie przegrali 61:92. Gospodarze bardzo skutecznie wykorzystali błędy oleśniczan, czyli nieskuteczność w ataku i gubienie krycia w obronie. Na początku gospodarze prowadzili 18:7. Druga kwarta powędrowała również na konto WSTK Wschowa i do przerwy było 39:22. Po zmianie stron także lepiej, a przede wszystkim skuteczniej grali gospodarze. Koniec końców całe spotkanie nie pomyśli KKO Oleśnica i przegrana. Po tym spotkaniu oleśniczanie są na czwartym miejscu w tabeli z 32 punktami na koncie.

KKO: Piasecki 25,Gac 10, Stach 9, Janiszewski 4, Narolski 4, Ludwisiak 4, Zakrzewski 3, Mika, Woźny , Cepuch.