Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Laboratorium Szpitala Powiatowego w Złotoryi z nową ofertą badań

Anna Ickiewicz
Anna Ickiewicz
Szpital Powiatowy w Złotoryi
Szpital Powiatowy w Złotoryi Szpital Powiatowy w Złotoryi
W Szpitalu Powiatowym w Złotoryi funkcjonuje profesjonalne laboratorium analityczne. Wykwalifikowany zespół diagnostyczny wykonuje badania dla pacjentów hospitalizowanych w placówce, jak również dla pacjentów ambulatoryjnych ze skierowaniem z poradni. Ponadto można tu wykonać także badania komercyjne. Przyszpitalne laboratorium sukcesywnie się zmienia i rozszerza ofertę wykonywanych badań diagnostycznych. Teraz wprowadzono specjalne pakiety badań dostosowane do różnych grup pacjentów i nakierowane na konkretne schorzenia.

Laboratorium analityczne to serce każdego szpitala, w którym wykonywane są badania diagnostyczne i testy dostarczające cennych informacji o stanie zdrowia pacjentów. Są kluczowe w diagnozowaniu różnego rodzaju chorób i schorzeń, służą także monitorowaniu stanu zdrowia pacjentów i pozwalają lekarzom wdrożyć skuteczne leczenie lub ustalić dalszą diagnostykę. Szpital Powiatowy w Złotoryi dysponuje profesjonalnym laboratorium analitycznym, które pracuje przez 7 dni w tygodniu. Posiada wykwalifikowany zespół diagnostyczny oraz wyposażone jest w nowoczesne urządzenia, dzięki którym oferuje wysoką jakość usług dla pacjentów. Laboratorium wykonuje szereg badań, począwszy od podstawowych badań krwi, badań moczu i innych płynów ustrojowych, po specjalistyczne i zaawansowane testy diagnostyczne.

- Nasze laboratorium wykonuje badania pacjentom zarówno hospitalizowanym w Szpitalu, jak i tym, którzy zgłaszają się na izbę przyjęć, a także pacjentom korzystającym z nocnej i świątecznej opieki medycznej. Ponadto wykonujemy badania na podstawie skierowań z poradni specjalistycznych w ramach umowy z NFZ oraz realizujemy badania prywatne. Oferta naszego laboratorium jest bardzo szeroka – wykonujemy badania m.in. z zakresu hematologii, biochemii, toksykologii, mikrobiologii, hormonów, markerów nowotworowych i pod kątem wielu innych parametrów – wskazuje Monika Czyż, kierownik laboratorium w Szpitalu w Złotoryi.

Najważniejsze jest, aby pacjenci wykonywali badania nie tylko, gdy odczuwają pierwsze symptomy problemu w swoim organizmie. Istotna jest profilaktyka, która pozwala wykryć pierwsze objawy chorób i często może zapobiec ich rozwojowi.

Specjalne pakiety badań

Z myślą o potrzebach pacjentów, laboratorium w Szpitalu w Złotoryi wprowadziło niedawno specjalne pakiety badań, pozwalające na kompleksową diagnostykę w kierunku danego schorzenia lub skierowane do określonych grup pacjentów. Pakiety zostały przygotowane, aby pomagać pacjentom we właściwym wyborze badań – nie zostały też wybrane w sposób przypadkowy. Ich odpowiednia konfiguracja według danych pakietów to efekt pracy wykwalifikowanych diagnostów laboratoryjnych i lekarzy złotoryjskiego szpitala.

- Naszym priorytetem jest świadczenie usług medycznych na jak najwyższym poziomi, z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie pacjentów, dlatego szpital stale aktualizuje swoją ofertę. Już w tej chwili każdy mieszkaniec powiatu złotoryjskiego oraz okolic, który zgłosi się do naszej placówki, może wykonać kompletny, spersonalizowany i dobrany pod kątem danego schorzenia zestaw badań. W ofercie mamy ponad 30 pakietów badań – mówi Maciej Leszkowicz, Prezes Szpitala Powiatowego w Złotoryi.

Wśród zestawów badań diagnostycznych dostępne są m.in. pakiety: tarczycowy, nerkowy, cukrzycowy, zdrowa prostata, alergiczny, onkologicznych dla kobiet i mężczyzn, junior, stop trądzik czy nietolerancja laktozy. Pakiety badań dostępne są w ofercie komercyjnej, a ich cena jest niższa, niż w przypadku wykupienia każdego badania osobno.

Jak przygotować się do badania?

Przygotowanie do badań krwi jest bardzo istotnym elementem, bo od niego zależy wiarygodność wyników. Większość badań z krwi wykonuje się na czczo. Oznacza to, że powinna być zachowana od 8/12-godzinna przerwa między ostatnim posiłkiem, a pobraniem krwi. Niezachowanie tej przerwy może skutkować zafałszowaniem wyników części badań. Na czczo oznacza także powstrzymanie się od picia kawy czy herbaty. Warto jednak przed badaniem wypić wodę. Badanie krwi najczęściej przeprowadza się rano, a krew po nocy, kiedy nie pijemy, jest gęstsza. Wypicie szklanki wody na pół godziny przed badaniem rozrzedzi krew oraz ułatwi i przyspieszy samo pobieranie. Dzień przed badaniami należy zachować standardową dietę i utrzymać swoje codzienne nawyki, ale warto zwrócić uwagę by ostatni posiłek był w miarę lekki. Z kolei jeśli stosujemy leki, należy skonsultować z lekarzem potrzebę ich ewentualnego odstawienia przed badaniem.

Szczegółowe informacje na temat nowej oferty badań laboratoryjnych, w tym dostępnych pakietów i cen, można znaleźć na stronie internetowej Szpitala w Złotoryi (zakładka cennik). W związku z wyposażeniem laboratorium w nowoczesne analizatory do badań, spełniające najwyższe standardy, placówka dokonała znaczącej obniżki cen podstawowych badań, które ujęte zostały w nowym cenniku. Warto przypomnieć, że po wykonaniu badań w laboratorium, wyniki można sprawdzić online.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zlotoryja.naszemiasto.pl Nasze Miasto