Kwietniowe starty oleśnickich pływaków z Atola Oleśnica

IS
Zawodnicy Miejskiego Klubu Pływackiego „ATOL” mają za sobą kolejne starty w zawodach. Tym razem podopieczni trenera Artura Mosiaka udali się do Świebodzic na IX Ogólnopolskie Zawody w Sprincie o Puchar Klubu Kibica KS Rekin.

Każdy uczestnik miał prawo startu w trzech dowolnych konkurencjach i w sztafecie. Łącznie Oleśniczanie zdobyli 31 medali w tym 17 złotych, 10 srebrnych i 4 brązowe.
Do zawodów przystąpiło 389 zawodników z 32 klubów. MKP Atol Oleśnica reprezentowali: Amelia Błach, Julia Cepuch, Lena Chodorowska, Oliwia Hajduk, Wiktoria Hartlińska, Laura Junik, Hanna Zdanowicz, Jakub Bielawski, Bartosz Bilski, Daniel Kowalski, Mikołaj Mosiak, Dominik Pawłowski, Alex Rytkowski, Filip Świątek i Paweł Zdanowicz.

Po trzy złote medale zdobyli Julia Cepuch (50 m dowolnym -34,33, 50 i 100 klasycznym-42,90 i 1:34,61) i Filip Świątek (50 m stylem dowolnym -25,68, klasycznym - 32,93 i motylkowym-28,02). Hanna Zdanowicz i Daniel Kowalski wypływali dwa złote medale i jeden srebrny. Hania triumfowała na 100 m stylem klasycznym- 1:19,84 i 50 m stylem motylkowym - 31,92 , drugie miejsce zajęła na 50 m stylem dowolnym - 28,39. Daniel wygrał na 100 m stylem zmiennym - 1:07,81 i stylem motylkowym 1:06,14, a drugi czas wypływał na 50 m stylem grzbietowym - 30,77. Dwa złota zdobył Paweł Zdanowicz na 50 i 100 m stylem klasycznym (40,20 i 1:25,82). Alex Rytkowski i Dominik Pawłowski wrócili do domu z trzema medalami, ale każdy w innym kolorze. Obaj wygrali w swoich kategoriach wiekowych wyścig na 100 m stylem zmiennym (Alex - 1:18,09 , Dominik - 1:06,37). Alex srebro wywalczył na 50 m w stylu grzbietowym - 36,07, brąz na 100 m w tym samym stylu - 1:17,30, a Dominik srebro na 100 m stylem grzbietowym - 1:06,28, a brąz na 50 m stylem klasycznym - 35.37.

Amelia Błach również trzykrotnie stawała na podium – dwa razy na drugim miejscu za 50 m stylem dowolnym - 34.71 i 100 m stylem zmiennym - 1:28,35 i raz na trzecim za 50 m stylem motylkowym - 40,12. Jakub Bielawski wygrał 100 m stylem motylkowym - 1:08.19 i zajął drugie miejsce na 100 m stylem klasycznym - 1:20,06.

Mikołaj Mosiak zwyciężył na 100 m stylem klasycznym - 1:15,86, a na dystansie o połowę krótszym był drugi - 36,08. Lena Chodorowska zdobyła medal srebrny na 100 m stylem grzbietowym - 1:30,36, Oliwia Hajduk była druga na 50 m stylem dowolnym-29.06, a Bartosz Bilski wypływał brąz na 50 m stylem motylkowym -30,18.

Ostatni medal w zawodach zdobyła męska sztafeta na dystansie 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie Filip Świątek, Dominik Pawłowski, Bartosz Bilski i Daniel Kowalski. Zawodnicy MKP Atol okazali się najlepsi wygrywając złoto w swojej kategorii wiekowej z czasem 1:46,80.

Wyniki uzyskane przez zawodników były miłym zaskoczeniem. Kilka rekordów klubu w odpowiednich kategoriach wiekowych zostało pobitych, autorami tych wyczynów byli Julka Cepuch, Oliwia Hajduk, Wiktoria Harlińska, Filip Świątek. Hania Zdanowicz ustanowiła rekord klubu „OPEN” w konkurencji 50 m stylem dowolnym i 50 stylem motylkowym.

Z kolei, 1 kwietnia, w Poznaniu w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Dzieci Puchar KS Warta Poznań bardzo udanie zaprezentowała się Aleksandra Durlik. „Sasza” zdobyła dwa brązowe medale w konkurencjach 50 m stylem dowolny i 50 m stylem grzbietowym. BRAWO. Młodsza część klubu, wspierana przez dwóch starszych zawodników, w tym samym dniu rywalizowała w Oławie podczas II Ogólnopolskich mistrzostw Oławy w pływaniu.
Starty dały naszym młodym zawodników kolejny pozytywny bodziec do pracy. Wyniki były bardzo zadowalające, a poparcie ich dobrymi emocjami niewątpliwie wpłynie na efekty w przyszłości. MKP ATOL w Oławie reprezentowali: Marcel Waga, Karolina Orłowska, Lena Chodorowska, Kornel Pawłowski, Alex Rytkowski, Paweł Zdanowicz, Karolina Terka, Julia Oleś, Mikołaj Kołodziej, Amelia Wolak, Janek Sowiński, Kaja Mosiak, Julia Cepuch, Laura Junik, Bartek Bilski, Michał Durlik. Bardzo duże powody do dumy miał Kornel Pawłowski, który został najlepszym zawodnikiem swojej kategorii wiekowej. Pozostali zawodnicy poprawiali swoje najlepsze wyniki oraz zdobyli łącznie 18 medali: 4 złote, 9 srebrnych oraz 5 brązowych.