Klasa okręgowa: wysokie zwycięstwo Pogoni na początek sezonu

Zespół prowadzony przez Marcina Jurasika udanie rozpoczął start w rozgrywkach klasy okręgowej nowego sezonu.

Do przerwy MKS prowadził z GKS-em Kobierzyce 3:0. Wynik spotkania otworzył celnym strzałem w 18. minucie Sławomir Kopek. Kilkanaście minut później do bramki rywali trafił Mateusz Jendryca, ale Pogoń nie zamierzała zwalniać tempa. W końcówce pierwszej połowy na 3:0 trafił sprowadzony latem ze Zbytowej Bartosz Ciszewski.

Początek drugiej połowy znów należał do zespołu Pogoni. Doskonałej sytuacji nie wykorzystał Michał Hałapacz, który zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału w polu karnym gości. 5 minut później mocno na bramkę gości uderzał Kopek, ale bramkarz GKS-u zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Ale co się odwlecze to nie ucieczkę. W 62. minucie szybką kontrę celnym strzałem zakończył Jendryca. Minutę później wynik podwyższył Ciszewski i MKS prowadził już 5:0.

W 70. minucie Jendryca mógł ustrzelić hat-tricka, ale golkiper gości instynktownie zdołał obronić jego strzał w sytuacji sam na sam. Minutę później dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Karol Siódmiak i gospodarze prowadzili już 6:0.

Pogoń: Salamaga - Świerczyński, Siódmiak, Korcik, Kopek(70' M.Ciszewski), Jendryca(75' Sikora), Hałapacz, A.Ciszewski, B.Ciszewski, Balcerzak, Aludauri(46' Smyrski).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani