KK Oleśnica z małymi problemami, ale pokonuje Śląsk Wrocław

Adam Besz
GK
Team-Plast Koszykarski Klub Oleśnica nie bez przeszkód zdołał pokonać Śląska Wrocław.

Mimo 9 pozycji w tabeli wrocławianie łatwo się nie poddali. Ostra gra była już od pierwszych minut, a pechowo ten mecz się rozpoczął dla Szymona Narolskiego, który doznał złamania nosa i na parkiecie w sobotni wieczór już się nie pojawił. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gości 20:15.

Z kolei kwarta numer dwa padła łupem gospodarzy (23:15). Na regulaminową przerwę oba zespoły schodziły przy trzypunktowym (38:35) prowadzeniu podopiecznych Piotra Gliniaka, a to zasługa skutecznej gry Dawida Piaseckiego.

Przedostatnia część tego spotkania także okazała się zwycięska dla Marcina Stacha i spółki, a na kolejną przerwę KKO schodziło z prowadzeniem 59:52. Ostatnia kwarta w wykonaniu oleśnickich koszykarzy to skuteczna gra zarówno w obronie jak i w ataku czego efektem był remis 13:13, a w ostatecznym rozrachunku zwycięstwo 72:65, co umocniło KK Oleśnica na trzecim miejscu w tabeli.

2 marca oleśniczanie we własnej hali będą podejmowali UKS Rio Team Złotoryja. Początek spotkania o godzinie 18.

KKO: Piasecki 18, M.Zakrzewski 12, Gruba 11, Ludwisiak 10, Janiszewski 7, Bylina 4, Stach 4, Gac 3, Woźny 3, Narolski, K.Zakrzewski.