KK Oleśnica pokonało u siebie Polonię Świdnica 86:77

Własny parkiet wciąż przynosi szczęście koszykarzom
Własny parkiet wciąż przynosi szczęście koszykarzom fot. Bartek Michalak
Koszykarski Klub Oleśnica wciąż pozostaje niepokonany na własnym parkiecie.

Sobotni mecz z Prakto Polonią Świdnica zapewnił jednak kibicom sinusoidę emocji. Początek w wykonaniu podopiecznych trenera Piotra Gliniaka był wyśmienity i już po pierwszej kwarcie oleśniccy koszykarze prowadzili wysoko 33:15. Kto spodziewał się łatwego zwycięstwa, był w błędzie.

Goście postraszyli
W drugiej kwarcie coś się w ekipie gospodarzy zacięło i do głosu doszli świdniczanie, którzy odrobili połowę strat. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 47:38 na korzyść KKO. W kwarcie numer trzy Marcin Stach i spółka wciąż nie mogli zatrzymać rozpędzonych w odrabianiu strat gości. Przyjezdni odrabiali straty, a oleśniczanie punktowali głównie z rzutów osobistych i w końcu Polonia doszła “Błękitną Gwiazdę” na dwa punkty (67:65 przed ostatnią kwartą). Końcowa faza meczu należała jednak ponownie do oleśnickiego KK, które na trzy minuty przed końcem meczu zdołało uciec rywalom, aby ostatecznie wygrać go 86:77

KK Oleśnica - Świdnica 86:77

KKO: Zuber 27, Kaczmarek 22, Iwanowski 11, Cetera 9, M.Stach 7, Siworski 4, Wiktor, M.Zakrzewski 4, K.Zakrzewski 2, W.Stach.