KK Oleśnica pewnie pokonał outsidera

BM
Z dobrej strony kolejny raz pokazali się młodzi zawodnicy
Z dobrej strony kolejny raz pokazali się młodzi zawodnicy fot. Bartek Michalak/OlesnickiSport.pl
Oleśnickie KK łatwo ograło u siebie WSTK Wschowa

Szczęśliwa jest dla oleśnickich koszykarzy hala sportowa OKRAtol. W sobotę Marcin Stach i jego koledzy gościli w niej ostatni zespół tabeli, pozostający w tym sezonie bez zwycięstwa, WSTKWschowa.
Zdecydowanym faworytem pojedynku byli więc gospodarze, co potwierdzili na parkiecie. Pierwsza kwarta to jeszcze wyrównana walka i tylko trzypunktowe prowadzenie Koszykarskiego Klubu Oleśnica 14:11.
Kluczowa okazała się kwarta numer dwa, w której oleśniczanie pokazali gościom miejsce w szeregu. Kajtek Zakrzewski i spółka rzucili w niej 23 punkty, przy zaledwie 5 rywali i po pierwszej połowie prowadzenie było już wyraźne. 37:16 dla KKO.

Szansa dla młodych
Druga połowa to systematycznie powiększająca się przewaga na korzyść zawodników pod wodzą trenera Piotra Gliniaka. Szansę spędzenia większej ilości minut na parkiecie mieli młodzi koszykarze.
Mimo roszad trzecią kwartę KK wygrało 22:14, a ostatnią 20:11. I tym samym dość łatwo oleśniczanie odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo, pokonując Wschową 79:41.

KKO - Wschowa 79:41 (37:16)

KK Oleśnica: M.Zakrzewski 19, Kaczmarek 16, Frysztak 12, Dudek 8, Iwanowski 7, Siworski 6, K.Zakrzewski 5, M.Stach.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0