18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jelenia Góra: Mnóstwo pytań do kosmetyczki

VIOL
Fot. V. Pietrzak
W naszej redakcyjnej kawiarence dyżurowała kosmetyczka Anna Mielcarek.

W naszej redakcyjnej kawiarence dyżurowała kosmetyczka Anna Mielcarek ze Studia Zdrowia i Urody Jaspis w Jeleniej Górze. Nasi Czytelnicy mieli mnóstwo pytań do specjalistki.

Większość pytań dotyczyła letniej pielęgnacji skory, a także tego, czy lato to odpowiedni czas na wszystkie zabiegi. Pani Barbara Ukleja była ciekawa, czy popularna ostatnio mikrodermabrazja jest odpowiednia dla skóry suchej i kiedy najlepiej ją wykonać. Wątpliwości Czytelniczki rozwiał nasz ekspert.

- Mikrodermabrazja jest dobra dla takiego typu cery. Można ją też stosować u osób, które mają bardzo delikatną skórę - wyjaśnia Anna Mielcarek. Zabieg polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka specjalnymi głowicami diamentowymi, bez używania środków chemicznych. - Zabieg jest bezbolesny, trwa krótko i nie podrażnia skóry - dodaje kosmetyczka.
Lepiej jednak nie wykonywać go latem, bo słońce może sprawić, że pojawią się na skórze zmiany pigmentacyjne, które będzie trudno usunąć. W tym okresie poleca się inne zabiegi złuszczające, jak na przykład różnorodne peelingi.

Wiele naszych Czytelniczek pytało, jak bezpiecznie się opalać. Zaczyna się sezon wyjazdów, z których szczególnie kobiety chcą wrócić z piękną, brązową skorą. Okazuje się, że można pogodzić chęć ładnego wyglądu z dbaniem o swoje zdrowie. - Przez pierwsze kilka dni, zanim skóra przyzwyczai się do słońca trzeba używać wysokich filtrów, np. "50" - wyjaśnia Anna Mielcarek. Dopiero po tym czasie można zacząć stosować kremy z filtrami niższymi, jak "20" czy "15". Jeśli ktoś chce utrzymać ładny odcień skóry na dłużej może pomóc sobie stosując olejki z niskim filtrem, które poprawiają koloryt skóry.

Anna Mielcarek ostrzega jednak, że zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie przebywać na słońcu za długo. Każde, nawet drobne poparzenie, wywołuje nieodwracalne zmiany i niszczy naszą skórę. Z czasem mogą pojawić się między innymi zmiany pigmentacyjne na skórze, które będzie bardzo trudno usunąć.

Nie można tez zapomnieć, aby po każdej słonecznej kąpieli posmarować się kremem nawilżającym (ale nie natłuszczającym!).

Czytelniczki pytały też, jak zapobiec błyszczeniu się skóry. Nasz Gość przyznał, że z tym problemem spotyka się bardzo często podczas swojej codziennej pracy. - Błyszczenie się skóry jest efektem zwiększonej aktywności gruczołów łojowych - mówi kosmetyczka. A na to wpływ ma cały szereg czynników, m.in. niedobór witamin A, E, B2, PP lub C. Taki problem leczy się zarówno lekami, ale też dietą. - Powinna ona zawierać dużo białka, witamin, soli mineralnych, a ograniczyć musimy spożycie tłuszczów i cukrów. Musimy też unikać ostrych przypraw, używek i słodyczy - tłumaczy Anna Mielcarek. Nasz Gość poleca w takim wypadku również stosowanie sypkich pudrów i podkładów matujących. Bardzo dobry efekt przynosi też zabieg złuszczania kwasem migdałowym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co włożyć, a czego unikać w koszyku wielkanocnym?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto