Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jak ustrzec się przed kradzieżą bydła? Oleśnicka policja apeluje!

Klaudia Kłodnicka
Klaudia Kłodnicka
ilustracja
Kradzieże bydła w powiecie oleśnickim nie są już rzadkością. Policjanci przypominają jak się przed nimi ustrzec!

Z uwagi na fakt, iż dochodzi coraz częściej do kradzieży, bydła oleśnicka policja apeluje o zwiększenie czujności i nadzoru na pastwiskach i łąkach w szczególności w porach nocnych.

Mimo niesprzyjającej aury wciąż spotyka się jeszcze na pastwiskach konie i krowy. W związku z tym apelujemy do rolników o zwrócenie szczególnej uwagi na zwierzęta pozostawiane na łąkach i pastwiskach. Wręcz nieoceniona w takich przypadkach jest sąsiedzka czujność i wzajemna pomoc. Szczególnie istotne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym jest zadbanie, by pomieszczenia dla zwierząt były należycie zabezpieczone przed dostępem osób niepożądanych. Prosimy również o informowanie policji o wszelkich dostrzeżonych niepokojących sygnałach w takich sprawach. Jak pokazują przytoczone przykłady, bydło pozostawione nocą bez dozoru i opieki może się stać łatwym łupem dla złodziei.

W przypadku stwierdzenia kradzieży należy w możliwie najkrótszym czasie o zdarzeniu powiadomić policję. Szybki sygnał może być kluczowy dla zatrzymania sprawców przestępstwa - podaje st. asp. Bernadeta Pytel z KPP w Oleśnicy.

Przypominamy, że zgodnie z art. 278 § 1 kodeksu karnego, kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Z kolei art. 119 § 1 kodeksu wykroczeń przewiduje, że karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny podlega ten, kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 500 złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto