Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Inwestycje drogowe na Dolnym Śląsku w 2023. Budowa S8 i S5, obwodnic miast i nowych odcinków autostrad

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
Odział we Wrocławiu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad opublikował plany działań inwestycyjnych na 2023 rok. W planach jest rozbudowa autostrad, budowa nowych dróg ekspresowych S8 i S5. Powstaną także nowe obwodnice. Sprawdziliśmy na jakiem etapie są prace nad poszczególnymi projektami. 

Przesuwaj slajdy klikając w strzałki >>>, używaj klawiszy lub gestów
Odział we Wrocławiu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad opublikował plany działań inwestycyjnych na 2023 rok. W planach jest rozbudowa autostrad, budowa nowych dróg ekspresowych S8 i S5. Powstaną także nowe obwodnice. Sprawdziliśmy na jakiem etapie są prace nad poszczególnymi projektami. Przesuwaj slajdy klikając w strzałki >>>, używaj klawiszy lub gestów fot. GDDiKA
Odział we Wrocławiu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad opublikował plany działań inwestycyjnych na 2023 rok. W planach jest rozbudowa autostrad, budowa nowych dróg ekspresowych S8 i S5. Powstaną także nowe obwodnice. Sprawdziliśmy na jakiem etapie są prace nad poszczególnymi projektami.

Obecnie GDDKiA Wrocław prowadzi prace nad budową, modernizacja, rozbudową ponad 13 dróg i obwodnic. W najbliższych latach na Dolnym Śląsku sukcesywnie przybędzie prawie 400 km dróg szybkiego ruchu. Drogi o nowym standardzie przyczynią się do prawy komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Tak budowana będzie droga ekspresowa S8 do Kłodzka

Zanim jednak ruszy budowa GDDiKA musi przygotować do każdej inwestycji prace projektowe, uzyskać stosowne decyzje i pozwolenia, zabezpieczyć pieniądze. Dopiero wtedy może zostać ogłoszony przetarg na wybranie wykonawcy, który faktycznie zacznie budować drogę.

S8 Wrocław-Kłodzko coraz bliżej!

Zakończyły się prace nad Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym (STEŚ) dla trzech odcinków S8 od Wrocławia do Kłodzka. Droga ekspresowa S8 będzie liczyła ok. 87 km. Realizacja trasy została podzielona na następujące zadania (odcinki): 

 1. Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe – 7,9 km
 2. Kobierzyce Południe - Jordanów Śląski – 13,6 km
 3. Jordanów Śląski – Łagiewniki Zachód – 11,1 km
 4. Łagiewniki Zachód - Niemcza – 6,87 km
 5. Niemcza – Ząbkowice Śląskie Północ – 10,4 km
 6. Ząbkowice Śląskie Północ – Bardo – 13,93 km
 7. Bardo – Kłodzko 23,37 km

Już w pierwszym kwartale GDDIKA planuje ogłoszenie pierwszych przetargów na prace budowlane na odcinku Wrocław – Łagiewniki.

Siedem obwodnic na Dolnym Śląsku z programu rządowego

W ramach rządowego programu stu obwodnic w woj. dolnośląskim obecnie trwają prace przygotowawcze do budowy aż siedmiu obwodnic. Drogi powstaną wokół takich miast jak:

 • Głogów
 • Kaczorów
 • Legnica
 • Międzybórz
 • Milicz
 • Oława
 • Złoty Stok

Pieniądze z programu będą płynąć do samorządów na ten cel będą płynąć do 2030 roku.

Zobacz w naszej galerii na jakim etapie realizacji są dolnośląskie inwestycje drogowe na przełomie 2022 roku i 2023 roku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Inwestycje drogowe na Dolnym Śląsku w 2023. Budowa S8 i S5, obwodnic miast i nowych odcinków autostrad - Gazeta Wrocławska

Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto