Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Impreza charytatywna dla Krzysia Jendrusiaka z Maślic. Już w tę sobotę

rsm
Impreza charytatywna już w tę sobotę, o godz. 15, przy stadionie na Pilczycach
Impreza charytatywna już w tę sobotę, o godz. 15, przy stadionie na Pilczycach materiały prasowe
Zapraszamy na Charytatywne Zakończenie Lata - Rycerze Krzysia. Impreza odbędzie się 8 września, na terenach zielonych koło Stadionu Miejskiego na Pilczycach we Wrocławiu. Początek godz. 15. Koniec planowany jest na 22.30

Przed wami wspaniałe koncerty, atrakcje dla dzieci, pokazy ratownictwa medycznego przy współpracy z PSP, licytacje, konkursy i wiele innych niespodzianek.

Przeczytaj reportaż o Krzysiu

Kilka słów od rodziców Krzysia:
Krzyś to „wyjątkowy chłopiec”, który urodził się jako wcześniak w ciężkiej zamartwicy (dostał tylko 1 pkt w skali Apgar), z wagą urodzeniową 1700 gram i wylewem dokomorowy 2 stopnia. Urodził się wcześniej z powodu stanu przedrzucawkowego, który zagrażał życiu jego i jego mamy. Krzyś pierwsze swoje tygodnie życia spędził na oddziale intensywnej opieki medycznej w szpitalu. Mając 7 miesięcy konieczna była operacja kardiochirurgiczna na otwartym sercu, w celu zamknięcia otworu międzyprzedsionkowego. Krzyś w swoim krótkim życiu dość często przebywał w szpitalach.

Diagnoza jaką w rezultacie postawiono Krzysiowi to Dziecięce Porażenie Mózgowe, wzmożone napięcie mięśni wraz z elementami atetozy, a także padaczka. Chłopczyk jest opóźniony psychoruchowo - nie mówi, nie chodzi stabilnie, a także ma problemy z gryzieniem i żuciem stałych pokarmów (dzięki intensywnej rehabilitacji i podaży komórek macierzystych, Krzyś od roku chodzi samodzielnie). W związku z tym musi być wciąż pod opieką wielu poradni m.in. kardiologicznej, neurologicznej, logopedycznej, otolaryngologicznej i przede wszystkim rehabilitacyjnej. Krzyś wymaga stałej, wielospecjalistycznej, a przede wszystkim intensywnej rehabilitacji. Miesięczny koszt wszystkich terapii i leków, suplementów to ok 3 tys. zł.
Oprócz różnych terapii Krzyś korzysta ze sprzętu ortopedycznego. Obecnie ma dynamiczne ortezy krótkie wraz ze specjalnym obuwiem, które służą mu do nauki chodzenia, a także kombinezon kompresyjny – koszulka i spodenki , którego zadaniem jest wyciszanie ruchów mimowolnych.

Krzyś to niesamowita iskierka, pełna radości i ogromnej pogody ducha. Krzysiowi praktycznie nigdy nie znika uśmiech z buzi, wciąż jest ciekawy świata, a przede wszystkim ludzi. Jest to Mały „tyran pracy”, każdego dnia chętnie ćwiczy na zajęciach i w domu. Poprzez swoją ogromną pracą małymi kroczkami cały czas dąży do Celu - BYĆ PEŁNOSPRAWNYM W SWOJEJ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI.

Szukamy wciąż nowych możliwości tak by Krzyś osiągnął jak największą samodzielność, pełnosprawność. Taką opcja jest między innymi terapia komórkami macierzystymi, która ma na celu odbudowę uszkodzonych w wyniku niedotlenienia struktur mózgowych. Spodziewane efekty po przeszczepie to poprawa ruchomości – szansa na zupełnie samodzielne poruszanie się, ale przede wszystkim szansa na usłyszenie pierwszych słów, a szczególnie tych upragnionych „Mama, Tata” i poprawę rozwoju intelektualnego. Dzięki pierwszej serii podaży komórek macierzystych oraz bardzo intensywnej rehabilitacji, Nasz dzielny Rycerz zaczyna coraz pewniej, samodzielnie kroczyć, więcej rozumie, poprawił się Jego rozwój poznawczy, pojawiły się pierwsze dźwięki. Krzyś w 2017 roku w styczniu nawet nie stał kilku sekund w ortezach, nie mówiąc już o samodzielnym staniu, czy chodzeniu.

Widząc jakie postępy, w tak krótkim czasie zrobił Krzyś, jesteśmy zdeterminowani by podać mu kolejną serię komórek macierzystych. Niestety przeszczep komórek macierzystych nie jest refundowany przez NFZ, koszt takiego leczenia wraz z rehabilitacją to ok 100 - 120 tys. Krzyś na co dzień ma zajęcia od poniedziałku do soboty po 3, a nawet 4 terapie dziennie, co daje ok 15-18 tygodniowo, większa ilość to terapie prywatne (na niektóre zajęcia na NFZ czekamy w kolejce np. integracja sensoryczna to czas oczekiwania nawet do 2 lat – to dla dziecka niepełnosprawnego wieki). Wyjeżdżamy również na turnusy, w 2017 roku Krzyś był na 5 turnusach których koszt wynosił od 2 500 tys zł do 6 000 tys. Sumarycznie daje to właśnie ogromną kwotę, która jest dla Naszej Rodziny nieosiągalna – obecnie wiec Naszą czteroosobową – dwójka dzieci i my - rodzinę utrzymuje Mój Mąż – Ratownik Medyczny . Tata Grzegorz pracuje praktycznie na 3 etaty, ale nawet tak intensywna praca nie jest w stanie pokryć kosztów rehabilitacji podaży komórek macierzystych Naszego Walecznego Synka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto