III liga: wysokie zwycięstwo Team-Plastu Koszykarskiego Klubu Oleśnica

Dzisiaj w hali OKR Atol koszykarze Team-Plastu KK Oleśnica podejmowali SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra.

Podopieczni Piotra Gliniaka nie dali żadnych szans rywalom w tym spotkaniu i pewnie zwyciężyli 101:67. Była to szósta wygrana w tym sezonie Marcina Stacha i spółki.

Po czterech minutach gry oleśniczanie prowadzili 12:5, a pierwszą kwartę zwyciężyli 29:19. Po pierwszej połowie podopieczni Piotra Gliniaka prowadzili 53:34.

Zmiana stron to sukcesywne powiększanie przewagi przez oleśnickich koszykarzy. Po trzeciej kwarcie Marcin Stach i spółka prowadzili 78:50.

W czwartej części tego spotkania zwycięstwo zespołu Piotra Gliniaka nie było ani przez moment zagrożone, a oleśniczanie nie przestali atakować, a to poskutkowało na koniec spotkania dorobkiem ponad 100 punktów.
Kolejnym rywalem oleśniczan będzie Chrobry XXI Kłodzko, który jest na ostatnim miejscu w tabeli. Zespół z Oleśnicy sklasyfikowany jest na trzeciej pozycji.